Європейська Комісія оприлюднила інструкції для країн-членів ЄС щодо допомоги українським біженцям

Європейська Комісія оприлюднила інструкції для країн-членів ЄС щодо допомоги українським біженцям

Європейська Комісія оприлюднила інструкції для країн-членів ЄС щодо допомоги українським біженцям
Українські біженці на прикордонному переході в Паланці, Молдова, 17 березня 2022 р., фото: AP

Європейська Комісія у п'ятницю, 18 березня, на своєму сайті оприлюднила інструкції для країн-членів ЄС щодо допомоги українським біженцям, які прибули до Євросоюзу внаслідок вторгнення РФ в Україну.

Йдеться про імплементацію Директиви з тимчасового захисту, яку ЄС активував для надання практичної допомоги українським біженцям.

“З початку російського військового вторгнення в Україну 24 лютого, за оцінками ООН, понад 3 мільйони людей залишили країну, більш ніж половина з них — діти. Щоб реагувати на цю безпрецедентну ситуацію, ЄС погодився в рекордно короткий термін активувати Директиву про тимчасовий захист, щоб допомогти людям, які тікають від війни в Україні. Директива почала застосовуватися негайно 4 березня і тепер пропонує негайний захист і чіткий правовий статус мільйонам людей”, — зазначили у Європейській Комісії.

Оприлюднені інструкції, зокрема, визначають, на кого може поширюватися тимчасовий захист.

“Уточнення, хто має право на тимчасовий захист, у тому числі, наприклад, ті люди, які користувалися міжнародним захистом або еквівалентним національним захистом в Україні до 24 лютого і які були переміщені з України 24 лютого або після цієї дати, а також члени їхніх сімей”, — пояснили у Європейській Комісії.

Інструкції містять тлумачення терміну “адекватний захист”, який може виступати як альтернатива “тимчасовому захисту”. Йдеться про гідні умови для проживання та поваги до кожної людини.

Також пояснюється, що діти і підлітки, які прибувають на територію ЄС без супроводу дорослих, мають негайно отримувати представника їхніх прав. Переміщення таких дітей до інших країн-членів відбуватиметься за координації Єврокомісією. Всі діти, що рятуються від війни, незалежно від їхнього статусу, мають отримати повний захист та швидкий доступ до освіти, охорони здоров’я та психологічної допомоги.

В інструкціях також йдеться про право біженців на свободу руху до і після надання дозволу на проживання. Громадяни України з біометричними паспортами можуть безперешкодно рухатися територією ЄС протягом 90 днів у межах 180 днів. Після отримання дозволу на проживання такі люди, що перебувають під тимчасовим захистом, зберігають повну свободу руху.

Війна — усі останні новини

Читайте також

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна Росії проти України. День двадцять третій. Онлайн

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

На початок