Російським та білоруським дипломатам, починаючи з 18 березня, заборонили заходити до будівель Європарламенту.
Про це у Twitter повідомила очільниця Європарламенту Роберта Метсола.
"Відсьогодні дипломатичним і урядовим працівникам Росії та Білорусі заборонено вхід до приміщень Європарламенту. У Будинку демократії немає місця тим, хто прагне зруйнувати демократичний лад", — написала вона.
Пленарні засідання Європарламенту проходять у будівлі у Страсбурзі, комітети засідають у Брюсселі, а генеральний секретаріат парламенту — у Люксембурзі. Також кожній державі-члені ЄС працює бюро зв'язку Європарламенту.
Війна — усі останні новини
Що відомо
- Палата представників США проголосувала за позбавлення Росії та Білорусі преференційного торгового статусу, який називається "постійні нормальні торговельні відносини".
- 16 березня Російську федерацію офіційно виключили з Ради Європи після 26 років членства.
- 14 березня Україна закликала Парламентську асамблею ради Європи негайно виключити РФ. Міністерство закордонних справ опублікувало заяву "про ситуацію в Раді Європи" та заявило, що не буде брати участь у "перетворенні європейської організації на майданчик для заклинань".
- 25 лютого 2022 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про зупинення членства Росії в самому комітеті і в Парламентській асамблеї Ради Європи через вторгнення російських сил на територію України.
- У 2014 і 2015 роках через анексію Криму повноваження російської делегації у ПАРЄ обмежили, але не виключили. РФ позбавили права брати участь у засіданнях і голосувати.
Читайте також
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Війна Росії проти України. День двадцять третій. Онлайн
"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!