"Вільне небо": у Рівному мистецькою акцією закликали світ закрити небо над Україною

"Вільне небо": у Рівному мистецькою акцією закликали світ закрити небо над Україною

"Вільне небо": у Рівному мистецькою акцією закликали світ закрити небо над Україною
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному 18 березня біля приміщення обласної філармонії відбулася мистецька акція "Вільне небо". Її мета — підтримати заклик українського народу до світу закрити небо над Україною та зупинити війну.

Хор рівненських співаків та Академічний камерний оркестр обласної філармонії виконали Гімн України, Молитву за Україну та відомі музичні твори.

"Сьогодні ми хочемо вкотре озвучити найсокровенніше бажання для кожного українця — бачити над собою вільне небо. Цей невеличкий концерт це — музичний дарунок для всіх наших дорогих співвітчизників і тих хто зараз знаходиться, потерпає від цієї страшної війни в найгарячіших точках України і також для тих українців, хто вимушено залишив країну", — коментує художня керівниця обласної філармонії Руслана Варнава.

"Ми — нація нескорених людей, наша зброя це — мистецтво також. Тут, у Рівному ми також відкриваємо свій культурний фронт для того, щоб протистояти цій жахливій агресії, цього нелюдського режиму сусідньої країни. Ми культурний європейський народ. Ми сьогодні також просимо всіх, від кого це залежить, закрити над Україною небо", — каже хормейстер Національної опери України Олександр Тарасенко.

За словами музиканта Миколи Мельника закриття неба збереже людські життя — мирне населення і українських воїнів.

"Це наш заклик до того, щоб світ нас почув і все-таки вони побачили, що українці всі згуртовані, українці це — нація миролюбива. І вони також хочуть, щоб наступив мир, тому нам потрібна підтримка", — резюмує він.

Читайте також

  • 16 березня у Львові на проспекті Свободи відбулась мистецька акція "Вільне небо" на підтримку України.
  • Країни-члени НАТО єдині у питанні створення безпольотної зони над Україною. На думку країн блоку це призведе до прямої війни між Альянсом та Росією, заявив 16 березня генеральний секретар Єнс Столтенберг.
  • 14 березня естонський парламент закликав закрити небо над Україною. Це було перше рішення парламенту країни, яка входить до ЄС та НАТО.
  • США та НАТО неодноразово заявляли, що не запроваджуватимуть режим закритого неба для російської авіації в Україні, оскільки це означатиме втручання у війну з Росією.
  • 13 березня президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що Північноатлантичний Альянс може змінити позицію щодо невтручання у протистояння з Росією.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок