Мер Мелітополя розповів про своє перебування в полоні

Мер Мелітополя розповів про своє перебування в полоні

Мер Мелітополя розповів про своє перебування в полоні

Міський голова Мелітополя Іван Федоров розповів про своє перебування у російському полоні.

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Іван Федоров розповів, що фізично над ним не знущались, проте чинили психологічний тиск.

"Вони мене руками не чіпали, але повірте, що сім людей зі зброєю, які знаходяться поруч, достатньо, щоб переконливо довести свою позицію. Або в сусідній камері когось катували, були чутні ті крики, які точно психологічно тиснуть так, що це абсолютно точно можна порівняти з тиском, тортурами й так далі", — зазначив посадовець.

За словами Івана Федорова, обміняли його не з першого разу, перша спроба його обміну виявилася невдалою. Зазначає, окупанти його возили в автомобілі сім годин з мішком на голові та ставили ряд вимог:

"Від мене хотіли отримати заяву про звільнення, якісь документи на призначення заступників, виконання якихось обов'язків. Але ці люди абсолютно безграмотні, нічого не розуміють в українському законодавстві. У нас мер своїм розчерком пера не може звільнитися з роботи, його відставку мають прийняти депутати міської ради".

Так само і з призначенням заступників міського голови, додав Іван Федоров.

Раніше Суспільне повідомляло, що 11 березня під час роботи в кризовому центрі міського голову Мелітополя викрали. Керівництво України на найвищому міжнародному рівні вело перемовини, аби домогтися звільнення захоплених росіянами мерів Мелітополя і Дніпрорудного.

16 березня за результатами спецоперації міського голову Мелітополя Івана Федорова звільнили з полону. Його обміняли на дев'ятьох полонених російських солдатів-строковиків, повідомили в ОПУ.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок