Росія не збирається зупиняти війну — Блінкен

Росія не збирається зупиняти війну — Блінкен

Росія не збирається зупиняти війну — Блінкен
Ентоні Блінкен. Фото: AP

Російська Федерація та її президент Володимир Путін не планують здійснювати кроки, спрямовані на деескалацію збройного конфлікту з Україною, натомість плануючи влаштувати серію провокацій та залучити у війну іноземних найманців.

Про це під час пресконференції 17 березня заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

"Я не побачив жодних вагомих зусиль з боку Росії, щоби дипломатичним шляхом припинити цю війну, яку вона веде", — зазначив держсекретар.

За його словами, Путін посилюватиме тиск на Україну.

"Наразі я не бачу ознак того, що Путін готовий зупинитися. Натомість, якщо ви послухаєте його останні заяви вчора, вони наводять на думку, що він рухається у зворотному напрямку", — підкреслив посадовець.

За словами Блінкена, при цьому Росія може готувати провокацію із застосуванням хімічної зброї, щоб звинуватити у її використанні Україну. Окрім того, РФ готується направити в Україну найманців з інших держав, а також влаштовуватиме викрадення чиновників у захоплених містах, які відмовлятимуться від співпраці з окупантами.

Що відомо

  • За даними Генштабу, командування збройних сил Росії продовжує вживати заходи щодо поповнення втрат особового складу за рахунок іноземців.
  • Росія створила центри підготовки найманців у Смоленську, а також у білоруських містах Гомель та Бобруйськ.
  • Приватна військова компанія (ПВК) "Вагнера" розпочала масовий набір найманців на війну проти України. За даними української розвідки, "вагнерівці", яких Росія залучила до бойових дій, вже гинуть на території України.
  • Станом на день 17 березня загальні втрати армії РФ від початку вторгнення в Україну сягають близько 14 тисяч убитих особового складу та майже пів тисячі спалених танків.

Читайте також

Обстріли Києва, евакуація Бучі, Гостомеля, Ірпеня. Що відбувається у Київській області та столиці

Війна Росії проти України. День двадцять третій. Онлайн

На початок