"Жарт, щоб підтримати ЗСУ": громада на Харківщині оголосила тендер на спалені російські танки

"Жарт, щоб підтримати ЗСУ": громада на Харківщині оголосила тендер на спалені російські танки

"Жарт, щоб підтримати ЗСУ": громада на Харківщині оголосила тендер на спалені російські танки
Костянтин Немічев/Telegram

Близнюківська селищна рада розмістила на майданчику Prozorro тендерне оголошення на закупівлю "танків б/у, можна без башти, горілих з кацапських військових частин" на суму 100 мільйонів гривень. В оголошенні йдеться, що громада придбає 500 одиниць цього товару, вони йтимуть під кодом "трактори, що були у використанні".

Ідея провести тендер належить заступнику селищного голови Євгену Лукінову.

"Це був жарт. Як почалася війна, я зробив це на емоціях, заради підтримки наших Збройних сил", — пояснив він Суспільному.

Оголошення було опубліковано 26 лютого, на третій день повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. За цей час Лукінов отримав кілька дзвінків і звернень щодо нього. Про що запитували, заступник голови не розповідає, відсилає на "Прозорро". У коментарях до тендеру там цікавилися умовами доставки і комплектації спалених танків: "Ми докладемо максимум зусиль, щоб запропонувати різноманітні асортименти підбитої російської техніки та максимальної кількості. Прошу уточнити: із полоненими візьмете чи тільки підбиту техніку?"

Оголошення досі залишається на сайті публічних закупівель, але тендер не відбудеться, оскільки документація не відповідає вимогам, говорить Лукінов. Те саме каже і юрист Володимир Рисенко, представник громадської організації "Харківський антикорупційний центр".

"Замовник при оголошенні тендеру зробив всі необхідні дії, однак він не може відбутись. Військова техніка відноситься до речей, які заборонені в цивільному обороті, тобто її можуть купувати і продавати виключно спеціально уповноважені суб'єкти, до яких не відноситься ні даний замовник, ні громадяни України, які беруть участь у захисті Батьківщини", — пояснює Рисенко.

Однак це стосується лише справної техніки, уточнює Рисенко. Якщо ж вона спалена до стану брухту, то виникає інше питання — що робити громадам потім з цим спадком, який залишиться на їхніх територіях після війни.

"Спочатку хтось повинен прийняти рішення про те, що вона (техніка — ред.) не придатна для військового використання, а потім юридична особа повинна отримати право власності на неї. Наприклад, я думаю, що ОТГ будуть оголошувати таку техніку безхазяйним майном і брати на свій облік. Але його треба зберігати, а через рік за рішенням суду ОТГ може отримати його у комунальну власність. Тобто це довго і дорого. Думаю, Рада повинна врегулювати питання зі швидким переходом права власності на таку техніку у державну або комунальну власність", — говорить юрист.

Голова Близнюків Геннадій Король з початком вторгнення пішов захищати Україну.

Читайте також: Під Харковом вбили генерал-майора російської армії, який "повертав Крим"

Вибір редакції

На початок