З початку війни Росії проти України 24 лютого було вбито трьох журналістів та скоєно 10 замахів на вбивство.
Ці випадки задокументував фонд "Справедливість для журналістів" (JFJ), передає Радіо Свобода. Усього з початку воєнних дій на журналістів скоєно щонайменше 35 атак, більшість яких — російськими військовими.
Як розповіла Марія Орджонікдзе, керівниця фонду, базованого в Лондоні, до фізичних нападів, усі з яких вчинили війська Російської Федерації, належать:
- вбивства трьох журналістів (журналіст Віктор Дудар загинув під час бойових дій під Миколаєвом; телеоператор Live Євген Сакун загинув під час ракетного обстрілу в Києві; американець Брент Рено, відеожурналіст, колишній автор The New York Times, був убитий на блокпосту в Ірпені на Київщині).
- 10 замахів на вбивство (постраждав швейцарський журналіст Гійом Бріке, якого також пограбували російські війська; двоє журналістів чеського видання Voxpot Майда Сламова і Войтех Богач потрапили під обстріл російських військ; два данські кореспонденти видання Ekstra-Bladet − журналіст Стефан Вайхерт і фотограф та репортер Еміль Фільтенборг Міккельсен зазнали вогнепальних поранень; російські війська напали на британську телевізійну групу Sky News – головний кореспондент Стюарт Ремзі та його чотири колеги поверталися до Києва, коли потрапили в засідку. Куля влучила Ремзі в спину, оператора Річі Моклера врятував бронежилет, по якому стріляли двічі», – ідеться в повідомленні.
Що відомо
- В Ірпені Київської області російські військові вбили журналіста New York Times Брента Рено. Його колега фотокореспондент Хуан Арредондо поранений. За даними поліції, унаслідок стрільби поранені близько п'яти людей, зокрема Микола Давидюк, він підвозив журналістів.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну. День 18. Онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!