Україна здобула "золото" в останній день Паралімпіади-2022. Це остання нагорода українців

Україна здобула "золото" в останній день Паралімпіади-2022. Це остання нагорода українців

Україна здобула "золото" в останній день Паралімпіади-2022. Це остання нагорода українців
Paralympic Games

Останній виступ за участі українських паралімпійців.

Збірна України здобула останню медаль на Паралімпійських іграх у Пекіні. Відбулося це в заключному виступі у лижних перегонах - відкритій естафеті.

Відкрита естафета - один із стартів у лижних перегонах з тривалістю у 2.5 км кожен етап. У гонці можуть брати участь як чоловіки, так і жінки, причому один спортсмен може пробігти навіть два етапи.

Від України участь у відкритій естафеті на Паралімпіаді-2022 брали Дмитро Суярко (клас із порушенням зору), Григорій Вовчинський (клас стоячи), Василь Кравчук (клас сидячи) і Анатолій Ковалевський (клас із порушенням зору). І у цьому складі українці вибороли "золото".

Майже усю гонку Україна йшла у топ-3. Етап Григорія Вовчинського Україна завершила першою, тоді як перед заключним опустилася на четверту позицію.

І все ж Анатолію Ковалевському вдалося вибороти "золото" Паралімпіади-2022. На останньому колі він випередив представника Франції, і перетнув фінішну лінію першим.

Лижні перегони. Відкрита естафета

  1. Україна 28:05.3
  2. Франція +25.1
  3. Норвегія +35.7

У змішаній естафеті, яка відбулася перед відкритою, Україна також претендувала на медаль. Але у підсумку посіла лише четверте місце.

Виступ у лижних перегонах став останнім для України на Паралімпіаді-2022. За два дні до цього українські параатлети припинили виступи у біатлоні, ставши переможцями медального заліку у цьому виді спорту.

Читайте також: Україна вперше в історії виграла медальний залік Паралімпійських ігор з біатлону

Завдяки "золоту" в останній змагальний день Паралімпіади-2022 Україна завершила виступ з 29 нагородами. І з другим місцем у медальному заліку.

Що відомо

  • Суярко та Вовчинський здобули по дві медалі у лижних перегонах на Паралімпіаді-2022. Перед естафетою вони виграли по одній "бронзі".
  • Для Кравчука та Ковалевського це перші медалі на Паралімпіаді у лижних перегонах. А Кравчук взагалі виграв першу нагороду на рівні Зимових Паралімпіад.
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо