Евакуювати людей вдалося за 9 із 14 погоджених "зелених коридорів" — Верещук

Евакуювати людей вдалося за 9 із 14 погоджених "зелених коридорів" — Верещук

Евакуювати людей вдалося за 9 із 14 погоджених "зелених коридорів" — Верещук
Фото: Facebook/Ірина Верещук

За результатами перемовин з окупаційними військами РФ було досягнуто домовленості про роботу 14 коридорів на 12 березня, однак фактично евакуація відбулася лише за 9 маршрутами. Де саме безпечно виїжджати та як росіяни порушують попередні домовленості, розповіла на брифінгу 12 березня міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

"З 14 відкритих коридорів спрацювало всього 9. Суми — ми допомогли близько 8 тисячам людей, які виїхали сьогодні. Коли ми говоримо про Краснопілля, Конотоп, Лебедин, Велика Писарівка, то загалом виїхало близько 3 тисяч людей", – зазначила політикиня.

У Запорізькій області з Енергодара гуманітарний коридор також не спрацював.

"Виїхала колона гуманітарного вантажу, зупинилася на блокпості у Василівці і російські окупанти не пропустили їх далі, попри попередні домовленості. Зараз колона залишилася там ночувати і вранці знову поїде до місця свого призначення. До речі з Енергодаром є неприємна історія. Бо вчора туди потрапив гуманітарний вантаж, але за свідченням керівництва міста його частково розікрали російські окупанти", – розповіла Верещук.

У Київській області евакуація вдалася лише за частковими напрямками.

"Ворзель та Ірпінь не запрацював, однак Буча запрацювала. Ми вивезли майже тисячу людей. Я хочу подякувати "Червоному хресту", які допомогли евакуювати будинок пристарілих в Бучі. Також нам вдалося з Гостомеля вивезти 600 громадян України", – зазначила Ірина Верещук.

З села Козаровичі також не вдалося вивезти мирне населення, а у Бородянці сьогодні були обстріли й автобуси не змогли дістатися до людей.

"Немішаєве – 1200 людей покинули небезпечну зону. Я вимагаю у РФ відпустити працівника ДСНС Данченка Олексія Ігоровича. Він був заявлений і супроводжував автобуси для евакуації з Гостомеля. Уже дві доби ви незаконно отримуєте його. Пояснення те, що він розмовляв телефоном не приймається. Підводячи підсумки, якщо вчора нам вдалося евакуювати більше семи тисяч людей, то сьогодні трішки менш як тринадцять. І це дуже подає надію", – зазначила міністерка.

На 13 планується відкриття "зелених коридорів" у Луганській та Київській областях.

"Продовжимо шлях із Запоріжжя до Маріуполя через Бердянськ. Так сталося, що наша колона сьогодні більше 5 годин простояла на блокпосту. Але ми тримаємо кулаки. Ми знаємо, що сміливість та мужність тих, хто зголосився довести воду, необхідні документи та продукти переможе. І завтра наші люди вже будуть в Маріуполі. І все буде добре", – додала Верещук.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День сімнадцятий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Війна — усі останні новини
На початок