Вперше: український письменник отримав Міжнародну літературну премію Мілану

Вперше: український письменник отримав Міжнародну літературну премію Мілану

Вперше: український письменник отримав Міжнародну літературну премію Мілану
Фото: Тарас Шевчук

Українська бібліотека в Мілані повідомила у своєму Facebook, що український письменник Олександр Коротко отримав Міжнародну літературну премію за книжку "Місячний хлопчик". Вона вийшла у лондонському видавництві Europe Books у 2020 році за перекладом Майкла Пурсґлава.

Громадянин України вперше стає лавреатом цієї премії.

Коротка анотація книги: "Головна героїня спеціалізується на журналістських розслідуваннях. Її чоловік помирає від раку. До дня своєї смерті він добре підготував жінку, і пішов із цього світу, впевнений, що подбав про неї. Він був чиновником високого рангу і достеменно знав закони життя у своїй країні.

Та коли чоловіка не стало, жінка відчула, що не все йде за планом, який підготував небіжчик. Вона втрачає роботу. Проти неї відкривають судовий позов. Її професійна репутація знищена. Врятувати журналістку допомагає її друг. Хто саме? Автор тримає інтригу до кінця повісті".

Церемонія нагородження кілька разів переносилась через пандемію, але зрештою пройшла в Мілані. Голова журі Роберто Сарра також висловив підтримку Україні у зв’язку з вторгненням до країни російських окупантів.

Що відомо

Олександр Коротко — письменник, есеїст; член бельгійського PEN, член Спілки письменників Ізраїлю. Представник сучасного авангардного напрямку у філософській поезії.

Міжнародна літературна премія Мілану — нагорода для італійських та світових письменників за твори, написані італійською мовою, а також переклади європейськими мовами (англійською, французькою, німецькою та іншими).

Читайте також

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад