"Капличка, інтернет та гарячий душ". Як приймають людей з різних регіонів у Вінниці

"Капличка, інтернет та гарячий душ". Як приймають людей з різних регіонів у Вінниці

"Капличка, інтернет та гарячий душ". Як приймають людей з різних регіонів у Вінниці
. Людей в одному із вінницьких гуртожитків приймають цілодобово: забезпечують засобами гігієни, медикаментами, харчуванням. Фото: Суспільне Вінниця

Людей, які змушені тікати від обстрілів, цілодобово приймають у гуртожитку одного з навчальних закладів Вінниці. Наразі там 325 мешканців з Києва, Харкова, Донецької та Луганської областей. 40 із них планують залишитися жити у Вінниці. Про це Суспільному розповів директор закладу Валерій Дяків.

Приїжджають переважно матері з дітьми, люди з інвалідністю та похилого віку. Поки студенти на канікулах — усіх розміщують у їхніх кімнатах. Приймають цілодобово.

“У нас фактично представлені всі східні регіони, де зараз активно ведуться бойові дії. Добовий показник людей — понад 300. Частина з-них лише ночує, а потім їдуть далі. Після цього нам треба прибрати все, випрати білизну, попрасувати її і підготувати для прийому інших переселенців", — розповідає Валерій Дяків.

Облаштували капличку та укриття: як приймають людей з різних регіонів у Вінниці
Фото: Суспільне Вінниця

Максимальна кількість людей, яких зможуть розмістити і нагодувати— до 400. Тому в пункті прихистку просять, за можливості, заздалегідь телефонувати і запитувати про наявність вільних місць.

Ірина Карпинська з Києва три дні тому приїхала до Вінниці з двома дітьми та батьком. Її донька Юля має першу групу інвалідності. Тікати вирішили, коли російські військові почали бомбардувати сусідні житлові будинки.

Нестерпно було знаходитися, бо ми живемо у високій будівлі , на 7 поверсі. Так гатили, що вікна дрибижали. Дитина погано ходить — ліфти вимкнули. Коли дали зелений коридор, вирішили тікати”, — говорить Ірина Карпинська.

Облаштували капличку та укриття: як приймають людей з різних регіонів у Вінниці
Фото: Суспільне Вінниця

Усіх забезпечують засобами гігієни, медикаментами, харчуванням. Також у гуртожитку є душ і гаряча вода. В аудиторіях — кілька резервних ліжок. У приміщенні бібліотеки можна почитати та скористатися інтернетом. Є окремий куточок, де можна попрасувати речі. Облаштували капличку, в якій за потреби проводить службу священик.

Людей харчують три рази на день, каже завідувачка їдальні Людмила Ткаченко. Наразі є потреба у хлібові, щоб економити — його переробляють на сухарі.

Годуємо багато приїжджих, а аткож теробороную. За добу годуємо 2 тисячі людей. Кожен день різне меню: супи, борщі, розсольник. Каші варимо, жарке”, — каже Людмила Ткаченко.

Укриттям, де можна перечекати повітряну тривогу, служить хол на першому поверсі. Там розмістили лавки та стільці, за потреби дають ковдри і матраци.

Читайте також:

  • "Змушені тікати від обстрілів". У Вінниці безкоштовно надають правову та консультаційну допомогу
  • "Хочемо видихнути, щоб вирішити, куди рухатися далі". Вінничанка прихистила вдома сім'ю біженців
На початок