"Змушені тікати від обстрілів". У Вінниці безкоштовно надають правову та консультаційну допомогу

"Змушені тікати від обстрілів". У Вінниці безкоштовно надають правову та консультаційну допомогу

"Змушені тікати від обстрілів". У Вінниці безкоштовно надають правову та консультаційну допомогу
Фото: Наталія Шевченко

У Вінниці переселенки з Донеччини надають правову та консультаційну допомогу людям, котрі були змушені тікати від обстрілів. Про це Суспільному розповіла Наталя Шевченко, яка працює у благодійному фонді "Право на захист".

До Вінниці приїхала із двома колегами. Разом щоденно відвідують вінницькі центри, де знайшли прихисток люди, що тікають із місць бойових дій.

"За день консультуємо понад 30 — 40 людей. Їздимо по місцях, де приймають приїжджих, та на залізничний вокзал. Також відвідуємо центри надання адміністративних послуг, куди люди звертаються, щоб зареєструватися. Консультуємо їх, поки стоять в черзі", — розповідає Наталя Шевченко.

Вона із колегами поселилася в один із гуртожитків Вінниці, який виділили для людей із зони бойових дій. Там також допомагають новоприбулим.

"За день в гуртожиток приїжджають 300 — 400 людей. Хтось залишається, хтось їде далі. Директор виділив нам окреме приміщення, де можемо приймати та консультувати цих людей. Допомагаємо також із розселенням", — каже Наталя Шевченко.

Допомога
Співробітниці БФ "Право на захист" щоденно відвідують вінницькі центри, де знайшли прихисток біженці. Фото: Наталія Шевченко

Найчастіше люди просять допомогти з поселенням та запитують, як дістатися західних областей чи перетнути кордон.

"Тих, кому потрібна психологічна допомога, направляємо в наші партнерські організації. Людям, які забули вдома документи, розповідаємо, як отримати оригінали. Також є ті, що мають зруйноване житло. Фіксуємо про них інформацію. Адже, коли війна закінчиться, скоріш за все запустять програму компенсації за зруйновані помешкання. Така почала працювати у нас Сході після подій у 2014 році. Можливо буде навіть грошова допомога від наших партнерів", — пояснює Наталя Шевченко.

Наталя Шевченко у 2014 році виїхала з окупованої Макіївки до міста Констянтинівка. Коли Росія почала повномасштабний наступ, змушена була переїжджати вдруге. Цього разу до Вінниці. Людям, які виїжджають зараз, радить не забувати про документи.

"У теперішніх умовах документи дуже важко відновити. Реєстри не працюють, тому люди не можуть отримати дублікати, тих же свідоцтв про народження. Не можуть навіть зареєструвати шлюб. Нам трапився випадок, коли пара хотіла вдруге одружитися, але забула свідоцтво про розлучення. Тому зараз для них це не можливо. Адже електронні бази закриті і працівники РАЦСу не можуть перевірити достовірність інформації" , — розповідає Наталя Шевченко.

Людей, які змушені залишити свої домівки, також безкоштовно консультують юристи на всеукраїнській гарячій лінії БФ "Право на захист".

Допомога

Читайте також

На початок