Чернігівський медичний центр сучасної онкології нині не приймає пацієнтів

Чернігівський медичний центр сучасної онкології нині не приймає пацієнтів

Чернігівський медичний центр сучасної онкології нині не приймає пацієнтів
ФОТО: Суспільне

Чернігівський медичний центр сучасної онкології нині не приймає пацієнтів. Тут залишилися лікуватися 49 післяопераційних та паліативних хворих – це люди, яким необхідний постійний догляд. Виконувач обов’язків генерального директора онкоцентру Олександр Заїка розповів: пацієнти перебувають в радіологічному відділені.

"Вибуховою хвилею було пошкоджено приміщення, деякі вікна в операційному блоці та на поверхах хірургічного корпусу. Ми їх позакривали картонками, матрацами. Також внаслідок вибухової хвилі виникають пориви системи водопостачання, тому ми змушені були перекрити водопостачання в хірургічному – великому цьому корпусі", – каже Олександр Заїка.

Усім пацієнтам, які перебувають в центрі, надається необхідне лікування та харчування, з ними працюють чергові лікарі та медсестри.

Хірурги, анестезіологи, операційні сестри нині працюють в обласній лікарні та військовому госпіталі. Також до госпіталю доставили деяку хірургічну апаратуру для допомоги пораненим.

Онкологічних хворих, які перебувають вдома, лікарі консультують телефоном. На сторінці центру у Фейсбуці розміщено номер інформаційної лінії, номери керівництва та лікарів медзакладу. Лікують тими препаратами, які не викликають складних токсичних проявів, адже, за словами Олександра Заїки, в домашніх умовах не можна проводити хіміотерапію.

"Для цього потрібен контроль крові, потрібні лабораторії. Хіміотерапія – це тільки в умовах спеціалізованого закладу з досвідченими лікарями й медсестрами. Але ліки, які не потребують вузького контролю – гормональна терапія, таргетна терапія – ми видаємо хворим, які приїжджають, або їхнім родичам. По області передаємо через волонтерів".

Олександр Заїка каже: люди можуть звертатися до медичних закладів в регіонах, де немає бойових дій, нині багато хворих вже лікуються в Тернополі та Івано-Франківську.

"Тим хворим, які чекають на операцію, ми маршрут розробляємо до тих закладів, де немає активних бойових дій, починаючи з Черкас. У нас поки що вимкнено струм у лінійного прискорювача, не використовується апарат для променевої терапії. Як тільки активна фаза якась пройде, ми зможемо відремонтувати корпус і відкрити операційні", – сказав Олександр Заїка.

Читайте також:

Двом оборонцям Чернігова присвоїли звання "Герой України"

На початок