Француз дістався до Запоріжжя заради дівчини, “отримав гарбуза”, але лишився допомагати волонтерам

Француз дістався до Запоріжжя заради дівчини, “отримав гарбуза”, але лишився допомагати волонтерам

Француз дістався до Запоріжжя заради дівчини, “отримав гарбуза”, але лишився допомагати волонтерам
Фото з Фейсбук сторінки: Паляниця

Француз, на ім'я Марку, приїхав до України, щоб врятувати від війни дівчину, із якою спілкувався в інтернеті. Від неї отримав відмову, але нині не поспішає повертатися додому, адже хоче допомагати українцям.

Про це сам Марку розповів в інтерв’ю кореспондентам Суспільного. Також ми поспілкувалися з волонтером Василем Бушаровим, який прихистив іноземця.

Як Марку опинився в Україні

Історію нерозділеного кохання 8 березня опублікували на Фейсбук-сторінці волонтери запорізького об’єднання “Паляниця” зі слів волонтера Василя Бушарова.

Мешканець міста Реймс (регіон Шампань, Франція) переписувався в інтернеті із дівчиною з Василівки, що в Запорізькій області. Дізнавшись, що в Україні війна і його подруга в небезпеці, Марку приїхав до неї.

“Пройшов польський кордон. Приїхав до Запоріжжя. Дістався майже Василівки та пішов полем. Як потім виявилося мінним”, — розповів Василь Бушаров.

За словами Марку, він пройшов пішки 45 кілометрів, аж поки його не наздогнали, не відібрали окуляри з нічним баченням, що коштують близько 4 тис. євро та гроші. Згодом, через наявність в паспорті російської візи, українські військові ймовірно прийняли його за диверсанта. Але перевіривши інформацію в базах даних, виявилося, що чоловік ні в чому не винен. Зрештою він зустрівся із Василем та його дівчиною.

“Він сидів пів дня десь на блок посту. Потім його віддали поліцейським. А в них уже забрали його ми. Переляканого, пригніченого. Так вийшло, що моя дівчина знає французьку, я зміг порозумітися з ним англійською. Якоїсь миті ми обіймали хлопця, що плакав, і намагалися його заспокоїти. Нагодували, розпитали”, — розповів Василь.

Марку також зміг поспілкуватися із дівчиною, з Василівки, заради якої приїхав та запропонував їх поїхати з ним до Франції.

“Вона не погодилась їхати. Вона студентка, навчається на дантиста. Не планує кидати навчання та їхати. Вона також не хотіла завдати мені труднощів. Тому вирішила відмовитися”, — розповів він.

Чому Марку лишився в Запоріжжі

Оскільки Марку за професією пекар, Василь запропонував йому відвідати запорізьку пекарню та поділитися досвідом. Француз провів майстерклас, де розповів про тонкощі виготовлення булочних виробів.

Француз дістався Запоріжжя заради дівчини, “отримав гарбуза”, але залишився та допомагає волонтерам
Марку провів майстер-клас у запорізькій пекарні. Фото з Фейсбук-сторінки волонтерського об'єднання волонтерів Запоріжжя "Паляниця"

Марко зазначив, що побачивши війну в Україні на власні очі, був вражений тим, що у наш час таке може відбуватися. За його словами, Україна та українці заслуговують кращого.

“Найближчим часом я не повертатимусь до Франції. Оскільки люди, які мене прийняли, настільки доброзичливі, що я всією душею хочу допомогти Україні чим я можу, надати будь-яку допомогу. Я вважаю, що готувати хліб для тих, хто його потребує, це найбільша допомога з мого боку і я буду це робити”, — зазначив Марко.

Читайте також: Американець, який прожив у Запоріжжі 10 років, вирішив залишитися тут і в часи війни

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок