"Затримання людей на Херсонщині - це злочини, і наші правоохоронці їх фіксують", - правозахисник

"Затримання людей на Херсонщині - це злочини, і наші правоохоронці їх фіксують", - правозахисник

"Затримання людей на Херсонщині - це злочини, і наші правоохоронці їх фіксують", - правозахисник
Суспільне

400 людей, затриманих окупантами, неправомірно позбавлені волі в сенсі європейської конвенції з прав людини. Вони жодним чином не піддавались якомусь переслідуванню кримінального порядку, і вони стали жертвами, яких схопили через те, що вони висловлювали свою позицію. Українські правоохоронці фіксують усі ці злочини.

Про це в ефірі Суспільного розповів правозахисник Олександр Павліченко.

"Звичайно вони позбавлені волі в сенсі європейської конвенції з прав людини. Вони не правомірно позбавлені волі. Тому що вони жодним чином не піддавались якомусь переслідуванню кримінального порядку. Тобто, це не виправдане кримінальне переслідування. Це є жертви, які були просто схоплені через те, що вони висловлювали свою позицію. Відповідно тут низка порушень. Росія сьогодні брутально порушує цілу низку статей конвенції, плюючи на стандарти і норми міжнародного права. Воюючи з цивільним населенням фактично завдаючи шкоди власності. Долаючи спротив через брутальне порушення всіх інших прав", - каже правозахисник.

За словами Олександра Павліченка, правоохоронні органи, як прокуратура і Національна поліція, фіксують ці злочини і вносять справи в єдиний реєстр досудових розслідувань.

"Ті, хто причетний до цього звичайно будуть максимально широко притягнуті до відповідальності. Ми повідомляємо міжнародні інститути, які відповідальні так само за моніторинг ситуації. Такі як, наприклад ОДІР ОБСЄ, так само відповідно ООН. Коли йдеться про затримання журналістів, інших активістів, профільні організації, які так само отримують цю інформацію, вони адвокатують це на весь загал у світі. Так само намагаються через привернення уваги досягнути того, щоб не було цього брутального порушення прав. Нагадаю, що це абсолютно не легітимні затримання. Ми будемо так само використовувати можливі юридичні механізми такі як звернення до того ж Європейського суду з прав людини за правилом 39. На яке Росія зараз не дуже реагує. Тому що вона займається виключно своєю окупаційною своєю тактикою",- говорить Олександр Павліченко.

Правозахисник Павліченко називає те, що відбувається мирним спротивом населення, яке перебуває на тимчасово захоплених окупованих територіях. За його словами, те, що Росія вдається пасивної практики - це було очікувано.

"Навіть йшла мова проте, що були заготовлені чорні списки за якими мало відбутися полювання на тих, хто залишається на цих захоплених територіях з тим, щоб подолати спротив. Це те, що відбувалося я в Криму впродовж восьми років. Це те, що відбувалося в Луганську, Донецьку", - каже Олександр Павліченко.

На початок