Яка ситуація на Луганщині 8 березня

Яка ситуація на Луганщині 8 березня

Яка ситуація на Луганщині 8 березня
Сєвєродонецьк після обстрілів російських військових. Фото: Telegram/Сергій Гайдай

Російські найманці почали масово обстрілювати мирні міста Луганської області — Рубіжне, Попасна, Лисичанськ, Сєвєродонецьк. Про це розповів голова Луганської ОДА Сергій Гайдай.

"Сьогодні вони гатили по Сєвєродонецьку. Гатили просто так. Ми відремонтували басейн Садко — влучили в Садко. Ми ремонтували школи — обстріляли школи ", — додав Гайдай. Також попали в Лисичанську школу №4.

За словами очільника ОДА, є декілька загиблих серед мирних жителів Сєвєродонецька.

Сергій Гайдай зазначив, що всі автівки швидкої допомоги працюватимуть, для цього замовили додатково пальне. Також додав, що рятувальники області на місці й працюють. Щодо ремонтників, за словами очільника військової адміністрації, то вони виконають роботи, де перебита електромережа в Сєвєродонецьку, за умови, якщо не буде обстрілів.

"Зв'язок поновимо обов'язково. Є алгоритм, як можна переключатися на інші ретранслятори, щоб був зв'язок. Цей алгоритм є в мене на сторінці", — додав Гайдай.

Голова облдержадміністрації розповів, що керівники деяких окупованих ОТГ сказали, що під цими "ганчірками" не працюватимуть, а мирні жителі мітингують без зброї й кажуть, що їм не потрібен "руський мир".

"Водночас окупанти стріляють по ногах мирних жителів", — повідомив Гайдай.

"Сьогодні спілкувався з керівником Укрпошти Луганської області. Завтра спробуємо запустити процедуру, якщо не буде обстрілів, щоб люди почали отримувати гроші через Укрпошту. З казначейством на зв'язку, намагаємось, щоб всі працювали, наскільки це можливо. Гуманітарні вантажі отримуємо й, можливо, завтра якщо буде евакуаційний потяг, то завчасно повідомимо", — сказав Сергій Гайдай.

Що відомо

  • 8 березня у Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Попасну управління Верховного комісара ООН у справах біженців доправили харчові продукти, а Червоний Хрест організував гаряче харчування для тих, хто перебуває у бомбосховищах.
  • 7 березня Луганщина отримала 300 тонн гуманітарної допомоги
  • 6 березня на Луганщині за 6 березня, в результаті обстрілів російських військових загинуло п’ятеро мирних мешканців.
  • 5 березня росіяни обстрілюють цивільні будинки, лікарні та установи в Сєвєродонецьку, Рубіжному, Лисичанську, Попасній.
  • 3 березня, пообіді і до самого ранку Сєвєродонецьк потерпав від російських обстрілів. Місто лишилось без газу
  • 2 березня після обстрілу по місту Сєвєродонецьк, що на Луганщині, у дитячому садочку в районі проспекту Центральний пошкоджено дах садочку та перебито тепломережу.
  • 2 березня у Сєвєродонецьку об 11:35 після обстрілу почали надходити повідомлення про попадання снарядів у дитячий садочок та по пр-кт. Центральний, перебито газопровід, вибито скло по вулиці Гвардійський та вул. Науки.
  • Російські військові намагаються влаштувати гуманітарну катастрофу у Сєвєродонецьку, Лисичанську та Попасній.Окупанти перебили усі входи води і електрики, відрізали шляхи до евакуації, глушать зв'язок.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок