"Я знаю, що маю місію". Українська параатлетка розповіла про перше в кар'єрі "золото" Паралімпіади

"Я знаю, що маю місію". Українська параатлетка розповіла про перше в кар'єрі "золото" Паралімпіади

"Я знаю, що маю місію". Українська параатлетка розповіла про перше в кар'єрі "золото" Паралімпіади AP

Ірина Буй проводить третю Олімпіаду, і уперше здобула медаль, причому золоту.

У четвертий змагальний день Паралімпіади-2022 Україна здобула найбільшу кількість нагород - дев'ять. Усі вони були здобути у парабіатлоні - цей вид спорту є одним із двох, де представлені українські паралімпійці.

Дві з дев'яти медалей Паралімпіади-2022 виявилися золотими. Їхніми власниками стали 43-річний Віталій Лук'яненко, а також 26-річна Ірина Буй.

Читайте також: Україна виграла дев'ять медалей за четвертий день Паралімпіади-2022: усі медалісти

Буй проводить третю Паралімпіаду у своїй кар'єрі. Але до Ігор у Пекіні жодного разу не вигравала медаль: українська параатлетка двічі фінішувала четвертою у біатлонних гонках.

Ігри у Пекіні Буй розпочала з шостої позиції у спринтерській гонці. Проте у гонці на середню дистанцію все ж здобула медаль, причому одразу золоту.

Після здобуття "золота" Буй дала коментар, у якому розповіла, що саме означає ця медаль. І наголосила, що чекала на неї вже 12 років.

"Я готувалася до цього особливого моменту 12 років. Це було моєю метою, і я тренувалася досить сумлінно увесь цей час. Проте сюди я прибула з іншими думками. Я знаю, що маю місію тут. Представляю цілу країну. Уся країна за мною, і вона також виграла цю медаль", - сказала парабіатлоністка.

Хто така Ірина Буй

  • 26-річна українська параатлетка з Вінницької області, що змагається у парабіатлоні та лижних гонках.
  • Олімпіада-2022 - третя у кар'єрі Буй. Вона змагалася на двох попередніх Іграх (найкращий результат - четверте місце у 2018 році у гонках на середню дистанцію та індивідуальній гонці).
  • Ірина Буй - 2-разова чемпіонка світу з парабіатлону. У 2013 році вона перемогла у гонці на середню дистанцію, а у 2021-му - в індивідуальній гонці.
  • Ірина Буй змагається у класі стоячи. Вона народилася з вадами розвитку пальців на лівій руці.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо