Україна двічі за день здобула весь комплект нагород у одному виді на Паралімпіаді-2022

Україна двічі за день здобула весь комплект нагород у одному виді на Паралімпіаді-2022

Україна двічі за день здобула весь комплект нагород у одному виді на Паралімпіаді-2022
Paralympic Games

І загалом має вже три медальні свіпи у Пекіні.

Паралімпійська збірна України здобула ще дев'ять медалей на Іграх у Пекіні. Усі нагороди українські паралімпійці виграли у біатлоні.

Єдиний вид біатлону, де Україна залишилася без нагород, стала жіноча гонка на середню дистанцію серед атлеток, що виступають сидячи. Там медаль виборола лише Оксана Мастерс, яка народилася в Україні і виступає за збірну США.

В інших дисциплінах Україна здобувала щонайменше одну нагороду. А в двох навіть виграла увесь комплект нагород.

Увесь подіум підкорився Україні у гонках на середню дистанцію серед жінок (стоячи), а також серед чоловіків (порушення зору). Причому у чоловічій гонці взагалі перші п'ять позицій зайняли саме українські паралімпійці.

Паралімпійськими чемпіонами Пекіна у четвертий змагальний день стали Ірина Буй та Віталій Лук'яненко. Причому 43-річний Лук'яненко завдяки золотій медалі у гонці на середню дистанцію ще й став найтитулованішим паралімпійцем за всю історію Ігор - він уже здобув за свою кар'єру вісім золотих медалей.

Загалом ж Україна втретє за Паралімпіаду-2022 забрала увесь комплект нагород. У перший змагальний день "золото", "срібло" та "бронзу" здобули представники чоловічої команди з порушенням зору - тоді Лук'яненко також став чемпіоном Пекіна.

Усі медальні свіпи України на Паралімпіаді-2022

  • біатлон, чоловіки, спринт (порушення зору): 1. Віталій Лук'яненко, 2. Олександр Казік, 3. Дмитро Суярко
  • біатлон, жінки, гонка на середню дистанцію (стоячи): 1. Ірина Буй, 2. Олександра Кононова, 3. Людмила Ляшенко
  • біатлон, чоловіки, гонка на середню дистанцію (порушення зору): 1. Віталій Лук'яненко, 2. Анатолій Ковалевський, 3. Дмитро Суярко

Саме Україні належить найбільша кількість свіпів на Паралімпіаді-2022. Крім неї, лише одного разу на Іграх у Пекіні це вдавалося Китаю у чоловічому сноубордингу.

Після чотирьох змагальних днів Україна здобула 17 медалей. І йде на другому місці у медальному заліку.

Що відомо

  • Україна на Паралімпіаді-2022 представлена лише у двох видах спорту: парабіатлоні та лижних гонках.
  • Загалом на Паралімпіаді-2022 мають виступити 20 українських параатлетів.
  • Паралімпіаду-2022 пропускають Росія та Білорусь - Міжнародний паралімпійський комітет виключив їх зі змагань через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо