Тіріл Екгофф здобула першу особисту перемогу у сезоні на Кубку світу: результат персьюту AP

Результати гонки.

Заключний змагальний день етапа Кубка світу в Контіолагті розпочався з жіночої гонки переслідування. 60 найкращих біатлоністок вийшли на старт, щоб подолати дистанцію 10 км.

Підсумки спринту не давали жодній біатлоністці гарантій на повторення високого результату. Переможниця спринтерської гонки Деніз Геррманн мала перед персьютом перевагу лише у сім секунд над шведкою Ганною Еберг.

Уже після першої стрільби відбулася зміна лідерки. Геррманн пішла на коло штрафу, тоді як Екгофф вийшла з вогневого рубежа першою. Перевага над німецькою біатлоністкою складала майже 23 секунди.

Другий вогневий рубіж майже не змінив ситуації: Екгофф дозволила Геррманн відіграти лише одну секунду. А ось уже на третій стрільбі німкеня заробила ще одне коло штрафу, тоді як норвежка продовжувала очолювати лідерство у гонці.

Перед заключною стрільбою перевага Екгофф над найближчою переслідувачкою - Анаїс Шевальє-Буше складала понад 40 секунд. Тож, навіть за умов кола штрафу норвезька біатлоністка мала хороші шанси на перемогу.

Останній вогневий рубіж вийшов драматичним. Екгофф не закрила дві мішені і відкрила шанси для Шевальє-Буше та Геррманн. Проте суперниці також схибили (Геррманн не закрила останній постріл), завдяки чому норвежка втримала лідерство і здобула перемогу. На фініші норвежка випередила італійку Доротею Вірер, яка закрила усі 20 мішеней на вогневих рубежах.

Це перша перемога Екгофф в особистих гонках сезону 2021/22 Кубка світу. Перед цим чинна володарка Великого кришталевого глобусу тричі фінішувала в естафетах, зокрема і на етапі у Контіолагті.