Як живуть тварини і звірі у Хмельницькому під час війни

Як живуть тварини і звірі у Хмельницькому під час війни

Як живуть тварини і звірі у Хмельницькому під час війни
Фото: Суспільне

Запасів їжі для собак у Хмельницькому притулку-стерилізаторі "Надія" залишилось на два тижні. Про це розповів його завідувач Олег Кошовий. У зооцентрі для реабілітації диких тварин харчів вистачить на три тижні, каже його керівник Сергій Пальохін. За словами доглядача тварин Олега, запасів у зоокуточку, що у парку імені Чекмана, залишилось на три-чотири тижні. Чоловік каже, що хоча їжі тваринам нині вистачає, люди можуть приносити до зоокуточку сухарики, горіхи, крупи, корма для тварин та м'ясо – вони не будуть зайвими. Як живуть мешканці звіринців обласного центру під час війни, дізнавалось Суспільне.

Зоокуточок у парку імені Михайла Чекмана у Хмельницькому працює у звичному режимі. Серед відвідувачів – кілька сімей переселенців з Херсона та Києва. Не на камеру вони кажуть: прийшли до зоокуточку, щоб відволіктись від подій, що відбуваються зараз в Україні.

Нині у зоокуточку мешкає 150 тварин. Із запровадженням воєнного стану у їхньому розпорядку дня та раціоні нічого не змінилась, каже доглядач за тваринами Олег: "Їм не поясниш, що там війна, танки. Вони мають їсти, вони мають пити, і за ними треба прибирати.Продукти є, все поки що привозять, не знаю, як буде далі. Деколи нам люди теж приносять: і сухарики, і м'ясо приносять".

До 200 тварин перебуває зараз у собачому притулку-стерилізаторі "Надія", каже його завідувач Олег Кошовий. Притулок нині працює у звичному режимі, лише призупинена стерилізація: "Життя змінилось не лише нашого притулку, а й всієї України. На рахунок харчів проблем поки немає. Влада допомагає, і люди так само стараються допомогти, бо без підтримки тут би було скрутно. Наші воїни підібрали шість собачок, яких викинули в лісі. Зранку волонтери взяли їх на перетримку. Бо вони молоденькі, ми не можемо їх тримати, щоб вони не захворіли ентерітом".

На звуки сирен звірі уваги не звертають, розповідає керівник зооцентру для реабілітації диких тварин Сергій Пальохін: "Це вже можуть настати якісь зміни, якщо будуть проходити якісь дії близько біля них - якісь постріли, вибухи, тоді у них буде спрацьовувати інстинкт самозбереження і вони будуть намагатися ховатись, тікати".

Сергій Пальохін нині опікується сотнею тварин, 15 з яких – хижі. Каже, готовий перетримати чи надати прихисток звірам, яких залишили господарі в інших містах. Але потрібно пальне, щоб їх забрати: "В даний час чекаємо прибуття з Запорізької області лева. Ми налагодили зв'язок, всі тварини, які постраждали, будуть зупинятись в нас на тимчасове лікування. Ті, що будуть здорові, ми налагодили зв'язок з польськими волонтерами. Вони будуть зустрічати наш транспорт з тваринами і прилаштовувати їх далі за кордоном по зоопарках. Сьогодні нам зателефонували з Житомирської області, що у них так само кинули контактний зоопарк. Так само зараз вирішуємо питання, як їх забрати звідти, а потім чи в нас залишити, чи відправляти за кордон".

Сергій Пальохін просить, незважаючи на обставини, не кидати звірів напризволяще. Та, за можливості, передавати тварин громадським організаціям.

На початок