В Івано-Франківську благодійна їдальня "Карітасу" вдвічі збільшила кількість гарячих обідів

В Івано-Франківську благодійна їдальня "Карітасу" вдвічі збільшила кількість гарячих обідів

В Івано-Франківську благодійна їдальня "Карітасу" вдвічі збільшила кількість гарячих обідів
Фото ілюстративне: Суспільне Волинь

550 гарячих обідів для людей, які переїхали в Івано-Франківськ внаслідок вторгнення Росії, та нужденних готує благодійна їдальня за підтримки благодійного фонду "Карітас".

Про це Українському радіо Карпати повідомила виконавча директорка фонду Наталія Козакевич.

"Наша їдальня працює 30 років. Ті люди, які приходили раніше, і далі тут харчуються. Але якщо раніше в їдальні роздавали 250-270 обідів, то зараз їхня кількість зросла удвічі. На сьогодні ми готуємо 450 благодійних обідів. Плюс ще 100 обідів, які ми забираємо у ланч-боксах на зустріч на вокзал", — каже Наталія Козакевич.

З її слів, продуктів та грошей для приготування обідів вистачає.

"Наше місто — чудове, з чудовими людьми. Нам щодня зносять харчі – молоко, масло, овочі, фрукти. М’ясо та ковбасні вироби докуповуємо. Солідарність людей об'єднала нас, і ми маємо можливість разом творити добрі справи. Маємо багато волонтерів. Наприклад, для фасування продуктових наборів інколи збираються 50-60 людей", — розповідає виконавча директорка фонду.

Окрім того, зі слів Наталії Козакевич, "Карітас Івано-Франківськ" допомагає зустрічати людей, які приїжджають з інших областей, а також надає кризовий пакет з найнеобхіднішими речами. Сюди входять вода, їжа, засоби гігієни та інші речі першої потреби.

"Ми працюємо за такою схемою: зустрічаємо, надаємо емоційну підтримку, антикризовий пакет, забезпечуємо гарячим обідом і переправляємо їх у координаційні штаби для поселення. Також інформуємо людей про те, хто надає правову допомогу. Якщо є потреба у медичній допомозі, скеровуємо до лікарів. Також придбаваємо постільну білизну, ковдри, рушники, матраци", — каже Наталія Козакевич.

Також виконавча директорка фонду розповідає, що "Карітас Івано-Франківськ" завдяки закордонним спонсорам має можливість облаштовувати в гуртожитках дитячі простори. Наразі вони займаються організацією трьох таких просторів. Загалом в Івано-Франківській територіальній громаді є 30 таких просторів.

Фонд закуповує пральні машинки та сушарки для місць компактного проживання людей. Зі слів Наталії Козакевич, такі місця у гуртожитках міста облаштувала міська та обласна влада.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок