Абрамовіч володів акціями російського заводу, що виробляє деталі для танків РФ - Daily Mail

Абрамовіч володів акціями російського заводу, що виробляє деталі для танків РФ - Daily Mail

ЗМІ
Абрамовіч володів акціями російського заводу, що виробляє деталі для танків РФ - Daily Mail АР

У пресслужбі бізнесмена відкидають причетність до виготовлення військової техніки.

Російський бізнесмен Роман Абрамовіч володіє великим пакетом акцій російського металургійного заводу "ЄВРАЗ".

Однак за вісім днів до початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України Абрамовіч свою частку передав безпосередьно металургійній фірмі, а дохід перевів на особистий рахунок. Про це повідомляє Daily Mail.

За інформацією Sportsmail, російський мільярдер володів 28,64% акцій, що були зареєстровані в офшорній компанії на Віргінських островах. Абрамовіч провів передачу акцій, аби вберегти компанію від можливих санкцій, що наразі накладають окремі країни на представників російського бізнесу та політичної еліти, а також для того, щоб полегшити процедуру продажу акцій у майбутньому. При цьому аналітики Sportsmail відзначають, що їхня вартість суттєво впала після нападу російських військ на Україну.

Це підтвердив, зокрема, і Гжегож Кучинський - директор Євроазійської програми у Варшавському Інституті. Ба більше, він зауважив, що металургійні матеріали "ЄВРАЗа" були залучені для повномасштабного вторгнення РФ до України, а саме - деталі для танків.

Водночас прессекретар Абрамовіча заперечує цю інформацію. Представник російського бізнесмена заявив, що металургійні матеріали "ЄВРАЗа", вироблені в Росії, використовувались лише для "виробництва залізниць і будівництва".

Однак у документах за 2017 рік під час розслідування імпорту сталі в США було виявлено, що в Чикаго ця ж компанія створила "кілька продуктів, критично важливих для національної безпеки США...такі як броньовані листи для американських військових". Речник бізнесмена так само спростував ці дані, зауваживши, що сталь, вироблена в США, "служила іншим цілям".

Окрім справи щодо "ЄВРАЗа", розслідувачі намагаються з'ясувати, чи має російський мільярдер акції "Роснєфті", у яку він вклав 225 мільйонів фунтів у 2006 році. Саме "Роснєфть" є одним із найбільших російських виробників сирої нафти та постачає її для російських військових.

Що відомо

  • Наразі Роман Абрамовіч не підпадає під санкції ні Європейського союзу, ні США, ні Великобританії. Однак це може змінитись у найближчому майбутньому. Зокрема, 2-го березня британський депутат Кріс Браянт звернувся до уряду Великобританії, аби прискорити процес накладання санкцій для російського бізнесмена, про що повідомили The Times.
  • При цьому Абрамовіч у терміновому порядку намагається продати свою нерухомість у Великобританії та вже передав свій лондонський футбольний клуб "Челсі" під опіку однойменному благодійному фонду.
Читайте також: Російський бізнесмен Роман Абрамовіч передав керівництво "Челсі" благодійному фонду
  • Також Абрамовіч заявив про те, що продає "Челсі", а всі зароблені від цього гроші будуть направлені на потреби "жертв війни в Україні".
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо