"Це так сюрреалістично". Біатлоністки зробили присвяту Україні в першому старті після вторгнення РФ

"Це так сюрреалістично". Біатлоністки зробили присвяту Україні в першому старті після вторгнення РФ

Що саме сталося в жіночій естафеті.

Біатлонний сезон Кубка світу 2021/22 продовжився після Олімпійських ігор етапом у фінському Контіолахті. Упродовж цього етапу біатлоністи змагатимуться в естафетах, спринтах та переслідуваннях. І саме командні естафетні гонки відкрили постолімпійську програму сезону Кубка світу.

Етап в Контіолахті, як і загалом усю кінцівку сезону, пропускають одразу три збірні - Україна, Росія та Білорусь. Українці відмовилися від участі в останніх етапах сезону, тоді як спортсменів двох інших країн відсторонили від змагань через вторгнення їх держав в Україну.

І під час першої постолімпійської гонки - жіночої естафети - різні біатлонні збірні вирішили проявити солідарність з Україною, зробивши певні присвяти Україні.

Зокрема, на стадіоні в Контіолахті був присутній український прапор. І перед установками на стрільбищі, яке часто потрапляють в об'єктив трансляції, теж був розміщений синьо-жовтий прапор.

Ще перед стартом етапу в Контіолахті збірна Чехії оголосила, що виступатиме на цьому етапі у синьо-жовтих шапках - на честь України, "висловлюємо підтримку українським друзям, які зараз не можуть змагатися з нами".

А уже безпосередньо у самій гонці присвяти Україні зробили різні команди. Наприклад, шведки та німкені працювали гвинтівками, на яких було намальоване серце у кольорах України.

А збірна Норвегії у повному складі виступала в шапці з написом "No War Please" ("Ні війні, будь ласка"). Саме норвежки зрештою стали переможницями гонки - вони найчастіше потрапляли в телетрансляцію та їх напис був найпомітнішим у гонці.

Уже після естафети норвезькі біатлоністки детальніше розповіли про свій виступ, психологічний стан та вплив ситуації в Україні на них. Естафетна четвірка складалася з Марте Олсбю Ройзеланд, Тірілл Екгофф, Іди Лієн та Інгрід Тандреволл.

""Я думала сьогодні про українців і це було складно просто розуміти, що я тут змагаюся і "насолоджуюся", тоді як вони... на війні. Це так сюрреалістично. Я повернулася з Олімпіади та лягла на ліжко, тоді як він [Дмитро Підручний] пішов на війну. Ти просто не можеш осягнути", - сказала після гонки Тірілл Екгофф.

Інгрід Тандреволл, яка провела перший старт після колапсу на Олімпіаді-2022, заявила, що війна в Україні впливає на неї.

"Це впливає на мене та нас усіх дуже сильно. Коли ти знаєш, що люди разом з дітьми сидять в бомбосховищах, люди, яких ти бачила два тижні тому, це наймовірніше здається неправдою", - заявила Тандреволл.

А от Марте Олсбю Ройзеланд узагалі сказала, що участь в етапі Кубка світу була під питанням.

"Спорт є не таким важливим, коли трапляються такі речі, тож я не до кінця розуміла, чи ми взагалі поїдемо на етап. Трохи дивно змагатися, коли в Європі йде війна, мушу визнати", - резюмувала Олсбю Ройзеланд.

Що відомо

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо