В Україні всі електростанції працюють стабільно — міністр енергетики Галущенко

В Україні всі електростанції працюють стабільно — міністр енергетики Галущенко

В Україні всі електростанції працюють стабільно — міністр енергетики Галущенко
. Герман Галущенко. Фото: energoatom.com

Всі електростанції в Україні спрацюють стабільно. Навантаження станом на 3 березня складає понад сім тисяч мегаватів — як базова генерація. Були фейки щодо захоплення АЕС, але це не правда, вони працюють і захищені, розповів Суспільному міністр енергетики Герман Галущенко.

Яка ситуація в Енергодарі?

Ви бачили вчора картинку, як вийшли з прапорами (йдеться про колону мирних жителів, які вийшли захищати місто - ред.), я особисто знаю багатьох співробітників запорізької станції, які там були. Вони справді патріоти. Наразі нової інформації немає щодо спроб посунутись в бік станції з боку російських військ.

Як держава намагається вберегти АЕС?

Атомні електростанції захищають посилені підрозділи. Також звернулися до Міжнародного агентства з атомної енергії. Світ має розуміти ризики цієї війни.

Наскільки МАГАТЕ може допомагати закрити повітряний простір хоча б над українськими атомними станціями?

Ми вважаємо, що може і має звернутися з цим питанням. Тому що це питання ядерної безпеки світу. Це їх мандат захищати й забезпечувати ядерну безпеку світу.

Якщо Енергодар окупують, як це може позначитися на українській енергосистемі?

Це неможливо. Навіть якщо говорити про енергостійкість системи, ми навіть не розглядаємо такі опції. Але повірте, що наша система міцна, ми працюємо в ізоляції з першого дня війни, попри обстріли й пошкодження, які відбуваються в енергосистемі.

Ми зараз не говоримо про умови. Ми все-таки розраховуємо на наше приєднання до енергосистеми ЄС.

Поки взагалі не під'єднались до енергосистеми ЄС?

Поки ні, є відповідне політичне рішення про те, що це відбудеться. Поки відбуваються технічні речі, ми сподіваємося, що вже найближчим часом це питання буде вирішено.

Чи залишається українська газотранспортна система потрібною для Росії та для Європи в майбутньому?

Вона потрібна. Вона потрібна Європі й питання в тому, наскільки Європа буде готова далі після тих подій, нашої перемоги, купувати російський газ. Вже є заяви Німеччини, що треба відмовитися від цього ресурсу, це вже питання іншого характеру.

Але насправді транзит газу через Україну потрібен буде, якщо надалі купуватимуть газ у Російської Федерації. Дуже сподіваюся, що після подій в Україні світ дивитиметься інакше на те, що відбувається.

Що відомо

  • Єврорада погодила екстрене приєднання України до енергосистеми ЄС. Це може відбутися за кілька тижнів.
  • Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Європейський союз має вже зараз розробити план повоєнної відбудови України. На його думку, важливою є енергетична безпека.
  • Виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко повідомив, що у разі приєднання енергосистеми України до європейської, вартість електроенергії для споживачів як побутових, так і промисловості, буде доступною і нижчою навіть ніж у Європі.
  • Україна перемагає на дипломатичному фронті — Європарламент офіційно рекомендував надати їй статус кандидата в члени ЄС. Водночас РФ не припиняє атаки, обстрілюючи житлові квартали й цивільні об'єкти.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День восьмий. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок