Палата представників США "підтримала український народ у його боротьбі" — резолюція

Палата представників США "підтримала український народ у його боротьбі" — резолюція

Палата представників США "підтримала український народ у його боротьбі" — резолюція
Білий дім. Фото: Associated Press

Палата представників США ухвалила резолюцію, яка підтримує суверенітет України та закликає вивести російські війська з території країни.

Резолюцію підтримали 426 голосами, проти проголосували троє — республіканці Пол Госар (Арізона), Томас Мессі (Кентурі) та Метт Розендейл (Монтанка), передає The Hill.

Резолюція не є обов'язковою до виконання. У ній американські законодавці висловили підтримку "українському народу та його боротьбі".

Конгресмени у документі також закликали США та їхніх союзників "надати додаткову та негайну допомогу в сфері оборонної безпеки, щоб допомогти Україні впоратися з бронетанковими, повітряно-десантними та іншими загрозами".

"З цією резолюцією стає чітко зрозумілим: пане Путін, ви не можете виграти. Ми будемо протистояти вам і ми збираємося зберегти демократію, тому що це те, що тут поставлено на карту", — заявив голова комітету Палати представників із закордонних справ Грегорі Мікс.

У резолюції також стверджується, що американські законодавці "ніколи не визнають і не підтримають жодного нелегітимного підконтрольного Росії лідера або уряду, встановленого із застосуванням сили".

Аналогічну резолюцію на підтримку України Сенат ухвалив у лютому.

Що відомо

  • Понад 70 міжнародних компаній залишають ринок Росії через широкомасштабне вторгнення на територію України та атаки на об’єкти інфраструктури і житлові будинки.
  • Нафтова компанія Exxon Mobil оголосила про зупинку видобутку нафти та газу на території Росії.
  • Нафтовий концерн British Petroleum заявив про відмову від своєї частки в російській компанії "Роснефть", яка оцінюється в 25 мільярдів доларів. Про намір вийти з усіх своїх спільних підприємств із "Газпромом" та пов'язаними з ним організаціями повідомив міжнародний нафтогазовий гігант Shell plc. Також із російських нафтогазових проєктів виходить Японія.
  • Суверенний фонд Норвегії також повідомив, що продасть свої російські активи через вторгнення Росії в Україну.
  • Канада закрила порти для кораблів, що належать росіянам, а також влаштувала перевірку усієї власності олігархів РФ в країні.
  • Один з найбагатших людей Росії та власник британського футбольного клубу "Челсі" Роман Абрамовіч продає свій будинок у Лондоні, щоб уникнути замороженні активів згідно з ухваленими санкціями проти РФ у Великій Британії.
  • Найбільша італійська нафтогазова компанія Eni має намір виходити зі спільного з "Газпромом" проєкту "Блакитний потік". Компанії належить 50% акцій, потік з'єднує Росію та Туреччину.
  • Російський "Сбербанк" оголосив про рішення піти з європейського ринку після "аномального відтоку грошових засобів".
  • 28 лютого набули чинності санкції Європейського Союзу проти Росії, запроваджені у зв'язку з нападом на Україну.
  • Російські опозиційні політики утворили антивоєнний комітет Росії з метою зупинити грубі порушення Кремлем принципів та норм міжнародного права. Вони звертаються до урядів усіх країни та просять росіян реагувати на злочинні дії Путіна.
  • Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок