З початку війни з Росією Рівненщина надала притулок для понад семи сотень людей. Про це Суспільному повідомила керівниця обласної соціально-сервісної служби Юлія Шигорева. Працівниці колцентру на базі служби продовжують приймати дзвінки від переміщених з інших регіонів України людей навіть у сховищах під час повітряної тривоги.
77 людей з 736, яким з 24 лютого надали притулок на Рівненщині, вирішили залишитися в області до кінця воєнного стану. Працівниці соціальної сервісної служби приймають дзвінки від родини, яка вирішила залишити постійне місце проживання. Їх з працівниками ДСНС згодом зустрінуть або на залізничному вокзалі, або на придорожних АЗС, перевірять документи та внесуть у базу. Після цього нададуть тимчасове житло, а волонтери, які співпрацюють зі службою, забезпечать родину усіма необхідними речами.
"Для дітей це памперси, дитяче харчування, для дорослих — були випадки, коли були потрібні шкарпетки, зубні щітки, спідня білизна навіть. За цю добу було 350 осіб, з них кількість, які захотіли лишитися — 0. Тобто, ми є транзитною областю: люди їдуть з Києва, інших міст, вони хочуть зупинитися, переночувати, помитися і їхати далі. Більшість опитаних — це польський кордон",— повідомила начальниця обласного соціально сервісного центру Юлія Шигорева.
За її словами, область може забезпечити тимчасовим житлом 10 тисяч людей. У колцентр телефонують не лише ті, хто шукає дах над головою, а й рівняни, які пропонують житло, волонтерську допомогу.
"Дуже багато таких дзвінків, і хочемо подякувати таким людям, у яких така громадянська позиція. Це відверто радує, українці насправді надзвичайні", — каже начальниця відділу обласного соціально сервісного центру Інна Бойко.
Усю необхідну інформацію переміщені особи можуть дізнатися за цілодобовим телефоном гарячої лінії: (0362) 400 100 та (098) 505 83 25.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram