"Людей не цікавить ціна". Чи достатньо ліків в аптеках Франківщини і як це контролюють

"Людей не цікавить ціна". Чи достатньо ліків в аптеках Франківщини і як це контролюють

"Людей не цікавить ціна". Чи достатньо ліків в аптеках Франківщини і як це контролюють
Фото: Unsplash/Tbel Abuseridze

Станом на 2 березня в аптеках Івано-Франківської області найбільше бракує ліків і медичних засобів для надання першої невідкладної допомоги військовим. Про те, чи достатньо інших препаратів і медзасобів та як контролюють їхню кількість, розповіла Суспільному заступниця начальника Держслужби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в області Світлана Подорожна.

Держслужба перевірятиме, чи достатньо ліків і медичних препаратів в аптеках Івано-Франківщини?

— Звичайно, такий моніторинг ведемо постійно. Наша служба сьогодні (2 березня — ред.) перевіряла, чи достатньо препаратів інсуліну. Фахівці служби створили перелік аптек, які зараз мають ці препарати. Ми направили його в департамент охорони здоров’я обласної військової адміністрації. Сайт, на жаль, працює з перебоями, тому перелік є на Facebook-сторінці служби.

Яких препаратів найбільше бракує в аптеках області?

— Найбільш дефіцитні зараз — джгути, кровоспинні засоби (наприклад, Celox), турнікети, антисептики, перев’язувальні матеріали. Тобто препарати й засоби, які потрібні для надання першої невідкладної допомоги військовим.

Чи почали люди масово скуповувати медикаменти? Є ажіотаж?

— Звичайно. Люди купують багато. Що кому потрібно і не тільки, тому що багато аптек і людей допомагають ліками нашій теробороні, ЗСУ. Тому з ліками є проблема.

Чи плануєте обмежити продаж медпрепаратів "в одні руки", щоб запобігти дефіциту?

— Зараз ані Міністерство охорони здоров'я України, ні Держслужба з лікарських засобів та контролю за наркотиками цього не планує. Але надалі, можливо, таке впровадять.

Чи добре функціонує програма "Доступні ліки" і чи є проблеми з відпуском препаратів?

— Програма "Доступні ліки" працює. До нас надходили звернення від споживачів, що одна з мереж, що розповсюджена в Івано-Франківській області, впродовж деякого часу не відпускала препарати за цією програмою. Але це були просто технічні проблеми, адже їхній офіс — у Києві. Зараз ці проблеми розв'язали, тому відпуск ліків є.

Чи контролюєте ціни в аптеках Франківщини? Є невиправдане підвищення вартості ліків?

— Станом на 2 березня до Держслужби з лікарських засобів та контролю за наркотиками не надійшло жодної інформації чи звернення про підвищення цін в аптеках. Людей зараз цікавить не ціна, а наявність ліків. Втім, якщо такі звернення надійдуть, ми реагуватимемо.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок