Готують сховища, приймають переселенців, патрулюють вулиці — ситуація у громадах Дніпропетровщини

Готують сховища, приймають переселенців, патрулюють вулиці — ситуація у громадах Дніпропетровщини

Готують сховища, приймають переселенців, патрулюють вулиці — ситуація у громадах Дніпропетровщини
Суспільне Дніпро

Триває сьомий день війни, проникнення російських військ на територію Дніпропетровщини не було. Кореспонденти Суспільного повідомляють про те, яка наразі ситуація у громадах області.

Перещепинська ОТГ

Органи місцевого самоврядування організували патрулювання вулиць з числа волонтерів для підсилення нарядів поліції. Промислові об’єкти під посиленою охороною.

"Готуємо бомбосховища та підвальні приміщення. Заспокоюємо людей, щоб не панікували, бо зараз це найскладніше, йдуть вкиди інформації — це дестабілізує ситуацію, адже ворог не тільки наступає, а й продовжує інформаційну війну. Мешканців закликаю довіряти місцевій адміністрації, не реагувати на фейки, допомагати нашим збройним силам долучаючись до волонтерського руху", - сказав голова Перещепинської ОТГ Ярослав Цвіркун.

У Перещепино аптеки міста вже кілька днів не мали постачання ліків, засоби надання першої допомоги, седативні і знеболювальні препарати розкупили, обмаль ліків від захворювань серцево-судинної системи та жарознижувальних. Але провізори запевняють, що постачальники на зв’язку і з дня на день зможуть відновити запаси ліків.

Лікарня працює у звичному режимі, пацієнтів небагато, люди роблять бустерні щеплення від коронавірусу.

Пасажирські перевезення наразі нерегулярні. На зупинках малеча розвішує власноруч намальовані плакати "Україна переможе!"

Вакулівська ОТГ

"В облдержадміністрації отримав чіткий інструктаж, як діяти громаді, всі органи місцевого самоврядування злагоджено працюють, домовилися, щоб військові комунікували з теробороною, поліцією, національною гвардією. З продуктами, транспортом, ліками - усе нормально", - розповів голова Вакулівської ОТГ Артур Шевцов.

Обухівська ОТГ

"Транспорт ходить щогодини, ліки підвозять, але зараз є не всі, супермаркет працює - поставки продуктів є щодня, але не все привозять, продають по 2 кг в одні руки круп, борошна тощо. Банкомати видають готівку. Люди об'єдналися у тероборону, волонтерську спільноту. Організували гаряче харчування нашим захисникам, привезли електрообігрівачі", - депутат Обухівської селищної ради В`ячеслав Клименко.

У приміщенні селищної ради організовано цілодобове чергування із числа працівників виконкому щодо коригування всіх дій та інформації. На перебої з газом, водою, теплом у багатоповерхівках скарги не надходили.

Петриківська ОТГ

За словами начальниці відділу соцільно-економічного розвитку планування інвестиційної діяльності та інформаційного забезпечення Петриківської селищної ради Ольги Пікуш, в громаді закриті всі нагальні потреби мешканців.

"Громада повністю забезпечена провізією. Допомагають фермери, підприємці. З паливно-мастильними матеріалами теж немає проблем. Працює місцева рота охорони та ТрО. Встановлені блокпости. Громада забезпечена ліками та провізією.Транспорт працює", - зазначила посадовиця.

Селищна рада постійно комунікує з мешканцями через сторінку у Фейсбуці та в телеграм/вайбер каналах.

З першого дня війни у громаді приймають вимушених переселенців.

Іларіонівська ОТГ

"Вже третій склад маємо відкривати для того, щоб ми могли забезпечити і Національну гвардію, і Збройні сили України, які будуть чергувати у нас у населених пунктах. Тобто ми забезпечені повністю. Захисники — всі, хто у нас дислокуються, отримують мінімум дворазове харчування, і речі", - розповів голова Іларіонівської ОТГ Дмитро Екзархов.

Громадою ухвалили рішення заборони продажу алкогольних напоїв - це дасть змогу більш ретельніше патрулювати.

Межівська ОТГ

"Ми над всім працюємо. Все запущено. Є проблеми, але ми над ними працюємо. Важко, складно, але ситуація контрольована. Є підтримка громади. ТрО, військові, поліція – всі працюють у нас", - розповів голова Межівської ОТГ Володимир Зражевський.

Зазначимо, що Межівський район Дніпропетровщини має межі з Донецькою областю.

Читайте також

Печуть хліб та пиріжки. У Дніпрі працюють волонтерські пункти для армії: де в Індустріальному районі

"Зав`язуємо їм захист, щастя і мир". У Кривому Розі плетуть маскувальні сітки для українських бійців

Бізнесмени Дніпра виділили 200 місць для розселення людей, які вимушено покинули свої міста

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок