117 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом: таку програму ухвалили депутати облради

117 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом: таку програму ухвалили депутати облради

117 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом: таку програму ухвалили депутати облради оригінал

117 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом в області, - таку програму одноголосно сьогодні підтримали депутати на позачерговій сесії облради. Програма передбачає зокрема придбання індивідуальних засобів захисту, оновлення обладнання та збільшення зарплатні медиків. Цих грошей в обласному бюджеті немає, сказав начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. Де планують їх шукати, та на що витрачатимуть в першу чергу, далі.

Депутати обласної ради збираються на позачергову сесію в умовах карантину. Вхід на пленарне засідання обмежили. Пустили лише обранців, пресу та кількох представників облдержадміністрації. Всі – в медичних масках. Депутат від фракції «Радикальної партії» Дмитро Блауш нею не обмежився.

«Все, що на мені є, це те, що в першу чергу вражає коронавірус – це очі, обличчя, рот. Більшість людей кажуть, що маски не захищають. Я ношу маску для того, що захищати інших, бо я не можу знати, хворий я, чи ні. Тестів цих немає, нічого немає», - каже Дмитро Блауш.

Позачергову сесію скликали, щоб вирішити ряд питань, пов’язаних з медичною сферою. Серед них – затвердження Програми діагностики та лікування інфекції, викликаної коронавірусом.

Начальник обласного управління охорони здоров’я Петро Гармаш пояснює: «Основних три напрямки: перший – придбання засобів індивідуального захисту, другий – оновлення обладнання, і третій – це матеріальні стимули для медпрацівників».

Загальна вартість програми – 117 мільйонів гривень. Зокрема на експрес-тести передбачено 3,5 мільйони гривень, на засоби індивідуального захисту для медиків – понад 22 мільйони, ще 2 мільйони заклали на дезінфектори для закладів, які прийматимуть хворих на коронавірус. На придбання ліків для лікування ускладнень від коронавірусу заклали 22 мільйони, на медичне обладнання для інфекційних відділень – 57. І ще майже 10 мільйонів передбачили на підвищення зарплатні лікарям, які працюватимуть з інфікованими. Фізично цих грошей в бюджеті області нині немає, каже начальник управління охорони здоров’я Петро Гармаш. Програму затвердили, щоб мати можливість їх знайти.

«Без прийняття цієї програми будь-які скерування коштів на подолання цієї інфекції – неможливі. Тому вона і прийнята. Ми як медики очікуємо, що з деяких питань будуть зняті кошти і виділені на цю нагальну проблему», - сказав Петро Гармаш.

«Управлінням охорони здоров’я сформований список потреб загальний. Я говорив і з народними депутатами, щоб спрямувати гроші, які виділяються на соцеконом – це по мільйону гривень щомісяця. За ці кошти ми будемо фінансувати охорону здоров’я», - сказав голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко.

Обговорювали питання 40 хвилин. Сергій Пащенко з фракції «Батьківщина» пропонував збільшити депутатські фонди та витрачати їх виключно на потреби медиків.

«Грошей немає. Депутатські кошти, хоч по 100 тисяч, можна зараз відшукати. Перекинути в тому числі з природоохоронного фонду», - сказав Сергій Пащенко.

Заступник голови облради Арсен Дідур каже: «При чому тут природоохоронний фонд? Ми що тут будемо змінювати Бюджетний кодекс?»

Директор КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Олександр Карета каже: «У Біблії написано: «Щоб таємна була твоя милостиня, а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно». Тому давайте не виносити сюди на голосування, щоб це друкували газети. Тихенько перерахуйте і все».

За словами Петра Гармаша, на сьогодні в області є 15 інфекційних відділень, які можуть лікувати хворих на коронавірус. Друга міська та обласна дитяча лікарні вважаються опорними. В їх інфекційних відділеннях нині можуть одночасно знаходитися по 45 інфікованих. Вразі потреби кількість ліжок збільшать вдвічі. Оскільки гроші на реалізацію програми виділятимуть частинами, в першу чергу їх виділятимуть на опорні медзаклади.

«Першочергово гроші направляються і будуть направлятися на засоби індивідуального захисту, деззасоби та оновлення матеріально-технічної бази інфекційних відділень, де можливо надавати допомогу великій кількості пацієнтів», - сказав начальник обласного управління охорони здоров’я Петро Гармаш.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди