Служить у ЗСУ та керує барбершопами. Прикарпатець Руслан Колішенко

Служить у ЗСУ та керує барбершопами. Прикарпатець Руслан Колішенко

Служить у ЗСУ та керує барбершопами. Прикарпатець Руслан Колішенко
Фото: Руслан Колішенко

Іванофранківець Руслан Колішенко з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну — у лавах Збройних сил України. У цивільному житті він володів трьома барбершопами та кав'ярнею у середмісті Франківська. Як вдається служити в армії та продовжувати розвивати бізнес, боєць розповів Суспільному.

За освітою Руслан Колішенко — військовий фінансист. Він закінчив Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Згодом п’ять років служив у льотній бригаді тактичної авіації.

Служить у ЗСУ та керує барбершопами. Прикарпатець Руслан Колішенко
Фото: Руслан Колішенко

Свій перший бойовий досвід Руслан Колішенко отримав у 2015 році у зоні АТО. Там служив у 92 окремій механізованій бригаді на Луганщині.

Яким був ваш ранок 24 лютого?

— Я собі дозволив 30-40 хвилин помандражувати. Я більше хвилювався за свою сім'ю — сина, дружину. Бо в зоні АТО я бачив, що відбувалося. Того дня було прикро, що може їм доведеться це побачити. Це — емоційно важкі речі. Того ж дня мені зателефонували й сказали: "Готуйся служити". 25 лютого вранці я вже був у військовій частині.

Служить у ЗСУ та керує барбершопами. Прикарпатець Руслан Колішенко
Руслан Колішенко разом із сім'єю. Фото: Руслан Колішенко

У чому полягає зараз ваша робота?

— Якщо раніше я був керівником фінансової служби й моє завдання полягало у фінансовому забезпеченні бригади, то зараз мене призвали на посаду начальника служби зв'язків з громадськістю. Але, оскільки я — людина бізнесу, то організував у бригаді великий волонтерський пункт. Сюди завезли необхідні речі й за потреби їх видаємо для підрозділів. Інколи їжджу у відрядження до друзів, які служать у "гарячих" точках, щоб доправити необхідне.

Руслане, а що із вашим бізнесом зараз?

— Попит є. Спочатку був великий наплив людей, зараз трішки вирівнявся, і вже очікуємо наплив людей перед святами. Навіть під час війни відкрили ще один барбершоп — четвертий. Це був такий ризикований вчинок. Проте він був зумовлений тим, що наш конкурент, з яким вели перемовини, — збанкрутував, а ми, відповідно, викупили на свій страх і ризик. Створили додаткових 20 місць, поступово їх заповнюємо. Цим займаються менеджери. Моя експертиза — фінанси й точково керую діяльністю.

Служить у ЗСУ та керує барбершопами. Прикарпатець Руслан Колішенко
Фото: Руслан Колішенко

Розкажіть, як військовий фінансист став бізнесменом?

— Мене не влаштовувало фінансове забезпечення у Збройних силах України, я розумів, що мої запити на життя не корелюються із тими запитами, які є в армії. Тому ми порадилися з дружиною і вирішили відкрити бізнес. Мені хтось порадив піти у барбершоп. Це тоді ще не було так модно. Я почав туди ходити регулярно, але записуватися треба було тиждень наперед, бо були великі черги. І я як економіст розумів, що є надлишковий попит, немає пропозиції. Тому я створив пропозицію і конкуренцію.

З чого починали?

— Свій перший барбершоп я відкрив на день святого Валентина 14 лютого 2008 року. Починав з одним працівником. На сьогодні у моєму підпорядкуванні перебувають приблизно 40 людей. Також маю ще один заклад у середмісті. Загалом забезпечую роботою приблизно 70 людей.

Зараз багато хто робить знижки для військових, переселенців. Ви також?

— Так. У нас для військових постійно діяло 20% знижки. Це була моя позиція як військового. Зараз — 100%. Зараз можемо собі дозволити. Хоча хлопці все одно залишають чайові барберам. Ця пропозиція — не тільки для військових, а й для всіх силовиків: поліцейських, нацгвардійців, бійців тероборони. Для переселенців ми домовилися 20% знижки. Також їх ми готові безкоштовно навчити на барбера з подальшим працевлаштуванням у нас.

Служить у ЗСУ та керує барбершопами. Прикарпатець Руслан Колішенко
Фото: Руслан Колішенко

На початку війни ви писали, що кожен має воювати на своєму фронті. Які ваші поради зараз?

— Де б ми не перебували, треба залишатися людьми. Зараз народ трохи видихнув і почалися процеси бюрократизації, вияснення стосунків. Тому треба залишатися єдиними від початку і до кінця. А коли ми переможемо, то треба відсвяткувати й забути, що кому не подобалося.

По-друге, я б швидше звернувся до людей, які виїхали, особливо із західних областей України. Я б на їхньому місці уже б повертався та допомагав відновлювати економіку. Бо роботи було і буде багато. Тому ці люди тут потрібні для побудови сильної незалежної країни.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок