Жителька Сосницького району знайшла на городі людські черепи та кістки часів II світової війни

Жителька Сосницького району знайшла на городі людські черепи та кістки часів II світової війни

Жителька Сосницького району знайшла на городі людські черепи та кістки часів II світової війни оригінал

Два людські черепи, кістки і дві солдатські каски часів Другої світової війни передала поліції жителька села Бондарівка Сосницького району Марина Болюбаш. Жінка каже, подібні знахідки виявляє на власному городі щовесни під час оранки. Голова спілки «Нащадки переможців» Федір Антоненко припускає, кістки можуть належати радянським солдатам. Пошукові роботи, каже, розпочати не можуть, бо обласний департамент культури не погоджує пошукову програму спілки другий рік поспіль.

Марина Болюбаш розповідає, кістки знаходять на городі кожної весни, під час оранки. Що це людські останки зрозуміла, коли знайшли рештки черепа. Марина кістки збирає і складає в одному місці.

«Оце ж стали виорювати, а воно ж то дощі та все – осувається земля і виорався череп і ще якісь кістки. Я оце склала. Тоді звернулась оце до пошуковця. Він каже прикопай трошки, хай воно тут лежить, я вже звернусь куди треба. Ми прийдемо оце і подивимось», - розповідає Марина Болюбаш.

Голова пошукової спілки «Нащадки переможців» Федір Антоненко припускає: кістки належать солдатам Другої світової війни. На пагорбі, де тепер городи, у 1941 році була лінія оборони радянських військ.

«Я думаю, що тут був окоп. Це стопроцентово. Якщо німецькі за озером Лошак були. Вони перепливали на гумових човнах, то кращої бойової позиції не знайдеш. Не в низині, а на горі», - каже голова спілки «Нащадки переможців».

Ілля - син Марини, каже, з братом часто знаходять німецькі та радянські гільзи від патронів. Остання знахідка - дві солдатські каски. Хлопець знайшов їх на березі озера, - воно за сотню метрів від дому.

«Оцю каску я знайшов на пляжі. Отам пляж. Там ми купаємось. Вирішив пройтись з металошукачем. Сигнал був черметний – чорний метал. Викопується каска. Потім я ще одну там каску викопав поруч - оцю. Там біля пляжу», - розповідає Ілля Болюбаш.

Пошуковець викликає поліцію, щоб вони забрали знайдені останки.

«Прив’язку треба – взуття, одяг, ґудзики, гільзи. Вік я ж бачу, я зустрічався з такими кістками, їм не менше 70 років», - каже Федір Антоненко.

Пошуковець каже, судячи зі стану зубів – це череп молодої людини.

«Ну, приблизно 20-25 років. я більше не можу сказати».Поки слідча описує знахідки, чоловік продовжує копати і знаходить лобну кістку другого людського черепа.

«Дані знахідки – буде призначена судово-медична експертиза. Будуть направленні до міста Мена для Судово-медичної експертизи», - говорить слідча Сосницького відділу поліції Анна Кулініч.

Про знахідки на городі Марина Болюбаш повідомила пошуковців минулого літа. Федір Антоненко каже, пошук розпочати не можуть - спілці «Нащадки переможців» Департамент культури облдержадміністрації не погоджує програму пошукових робіт другий рік поспіль.

«6 років підряд – з 13-го по 18-й Департамент погоджував нашу програму і календарний план. А 19-й і 20-й - не погоджує. 5 мільйонів безвісти зниклих солдат валяється, ми по них топчемось. Люди городи орють, і ніхто їх не шукає – оце питання».

Із шести пошукових організацій, які подавали свої програми до Департаменту культури, погодження не отримали дві. Серед них організація Федора.

«З приводу «Нащадків переможців» - вони отримали зауваження, але їх не виправили, не подали нові переліки, де не вказане конкретне місце розташування і, таким чином, на сьогодні не погоджена така програма», - сказала начальниця відділу пам’яток історії, археології та монументального мистецтва облдержадміністрації Валентина Мултанен.

Повторно пошуковці до департаменту не звертались, каже Валентина Мултанен.

«Якщо говорити про конкретний випадок у селі Бондарівка, достатньо, щоб «Нащадки переможців» звернулися конкретно з цим питанням, і Департамент погодить такі роботи».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди