Із Запоріжжя вирушив евакуаційний потяг. Можливі повторні рейси: як потрапити

Із Запоріжжя вирушив евакуаційний потяг. Можливі повторні рейси: як потрапити

Із Запоріжжя вирушив евакуаційний потяг. Можливі повторні рейси: як потрапити
https://1news.com.ua/

25 лютого о 14:00 зі станції Запоріжжя-1 відправився евакуаційний потяг. Рейс був анонсований у Телеграм-каналі Укрзалізниці о 13:11 цього ж дня. Надалі можуть бути призначені додаткові рейси для евакуації.

Про це у коментарі Суспільному розповіла прессекретарка Придніпровської залізниці Ірина Козлова.

Вона зазначила, що рейс афішували менш ніж за годину до відправлення через те, що потяг був поза графіком. Ірина Козлова також пояснила, що Придніпровська залізниця організовує вантажні перевезення та електрички. А от пасажирські потяги далекого прямування формує пасажирська компанія.

Евакуаційні потяги є поза графіком, тож і не афішуються заздалегідь. Це також у цілях безпеки.

"Ми усвідомлено не даємо чітких анонсів з графіком відправлення та руху. Це дозволяє їхати "поза радарами" і оперативно коригувати маршрут згідно з підказками зі штабу", — йдеться у повідомлення "Укрзалізниці".

Евакуаційні потяги планують організовувати і надалі. Ті, хто бажають стати їх пасажирами, мають слідкувати за повідомленнями на офіційних ресурсах УЗ:

За словами Ірини Козлової, тим, хто бажають евакуюватися, варто мати при собі зібрані речі, щоб у разі появи анонсу нового евакуаційного рейсу, оперативно дістатися залізничного вокзалу. Пріоритет під час посадки до поїздів надається дітям та жінкам, але чоловікам посадка не заборонена. Для перевезення тварин необхідно мати відповідні документи (такі ж як для перевезення тварини звичайним потягом).

В УЗ зазначають, що додаткові евакуаційні поїзди окрім як із Запоріжжя, наразі прямують із Маріуполя, Волновахи, Києва, Попасної, Рубіжного, Сіверська та Вінниці. На черзі Дніпро, Хмельницький та Кривий Ріг.

"Десятки тисяч дітей і простих українців врятовано з-під лінії вогню - до 4 тисяч веземо щогодини. І ми не зупинимось", — додають в УЗ.

Пасажирів евакуаційних рейсів наполегливо просять не фіксувати та не розповсюджувати геолокацію потягу та інформацію щодо графіку руху.

Читайте також: Вторгнення в Україну: ситуація в Запорізькій області

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок