МЗС Китаю заявило, що Тайвань "не є Україною" і завжди був частиною КНР

МЗС Китаю заявило, що Тайвань "не є Україною" і завжди був частиною КНР

МЗС Китаю заявило, що Тайвань "не є Україною" і завжди був частиною КНР
AP

Міністерство закордонних справ Китаю зробило заяву про те, що Тайвань "не є Україною" і завжди був частиною Китаю. Раніше президентка Тайваню Цай Інвень вимагала підвищити пильність над кризою у Східній Європі, пише Reuters.

"Тайвань – це не Україна. Тайвань завжди був невід’ємною частиною Китаю. Це незаперечний юридичний та історичний факт", – зазначила речниця МЗС Китаю Хуа Чуньїн.

У Пекіні відкидвають будь-який зв’язок між питаннями України та Тайваню, адже Китай вважає союзника США Тайвань своєю територією і називає його провінцією, яка відкололася, а не незалежною державою.

"Фундаментально різні з погляду геостратегії, географічного оточення та важливості міжнародних ланцюжків постачання. Однак перед зовнішніми силами, які намагаються маніпулювати ситуацією в Україні та вплинути на моральний дух тайванського суспільства, всі урядові підрозділи мають бути більш пильними щодо когнітивної війни", – прокоментувала президентка острівної держави.

Що відомо

  • 20 липня пресслужба МЗС Литви заявила, що Тайвань відкриє своє представництво у країні й розпочне його роботу цього літа. У Вільнюсі вже очікують на прибуття керівника офісу з Тайбею і також сподіваються відкрити своє представництво у Республіці Китай восени.
  • У відповідь Міністерство закордонних справ КНР запропонувало Литві відкликати свого посла у Пекіні та заявило, що також відкличе посла з Вільнюса.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок