Емір Кустуриця очолить Театр російської армії

Емір Кустуриця очолить Театр російської армії

Емір Кустуриця очолить Театр російської армії

Сербський кінорежисер Емір Кустуриця стане головним режисером Центрального академічного театру російської армії. З такою пропозицією до нього звернувся Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу, повідомляє РБК-Україна.

Кустуриця своєю чергою прийняв пропозицію Шойгу і подякував міністру, заявивши, що це велика честь для нього. Режисер висловив надію на успішність своєї діяльності на новому місці та наголосив на бажанні "зберегти класичні цінності" при постановці вистав.

Після цього Кустуриця поділився творчими планами, повідомивши, що має намір поставити в театрі сюжет свого фільму "Життя як диво" та радянської кінострічки "Летять журавлі".

Центральний академічний театр Російської армії знаходиться в Москві та був створений у 1929 році як Театр Червоної Армії. Він спеціалізується на виставах, присвячених військовій тематиці та які здебільшого зображають військові конфлікти, ініціатором чи учасником яких була РФ.

Що відомо

  • Емір Кустуриця – сербський кінорежисер, фільми якого здобували нагороди найбільших кінофорумів Європи, включно з двома "Золотими пальмовими гілками" Каннського кінофестивалю. Серед його найвідоміших фільмів – "Час циганів", "Життя як диво", "Андеграунд", "Чорна кицька, білий кіт", "Заповіт" тощо.
  • Нагадаємо, що Емір Кустуриця з 2017 року знаходиться у списку тих, хто загрожує нацбезпеці України. Режиссер незаконно відвідав окупований Росією український Крим, щоб разом зі своїм музичним гуртом The No Smoking Orchestra дати концерт у Ялті.
  • Кустуриця назвав півострів "російським" і заявив, що не боїться можливих санкцій через ці відвідини, тому що окупацію півострова вважає "органічним процесом".
  • Тоді ж він потрапив до бази даних українського проєкту "Миротворец", згідно з яким, сербський діяч здійснює "свідоме порушення державного кордону України", "заперечення російської агресії, участь у легалізації анексії Криму" і "незаконну гастрольну діяльність на території окупованого Росією Криму".
  • У 2015 році Кустуриця зі своїм гуртом мав виступити в Києві, але концерт гурту The No Smoking Orchestra був скасований після звернення Мінкультури до СБУ.
  • 4 листопада 2016 року президент РФ Путін нагородив Кустурицю орденом "Дружби народів" – "за особливі заслуги у зміцненні миру, дружби, співпраці і взаєморозуміння між народами".

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад