Міжнародна федерація хокею дискваліфікувала українця Денискіна на один рік через прояв расизму

Міжнародна федерація хокею дискваліфікувала українця Денискіна на один рік через прояв расизму

Міжнародна федерація хокею дискваліфікувала українця Денискіна на один рік через прояв расизму УХЛ

Хокеїст відбув 13-матчеву дискваліфікацію, але отримав більш жорстке покарання.

Український хокеїст Андрій Денискін, що виступає у складі клубу "Кременчук", отримав покарання - один рік поза спортом. Відповідне рішення ухвалив Дисциплінарний комітет Міжнародної федерації хокею.

Наприкінці вересня 2021 року Денискін отримав 13-матчеву дискваліфікацію через прояв расизму. Відбулося це під час поєдинку проти "Донбасу" у чемпіонаті України: Денискін зімітував перед темношкірим хокеїстом Джейленом Смереком, як відкриває та відкушує банан.

Читайте також: Українського хокеїста дискваліфікували на три матчі за расизм. Але він може пропустити ще 10 ігор

Денискіна покарали максимальною дискваліфікацією, що була прописана в регламенті Української хокейної ліги. Проте інцидент із проявом расизму набув поширення, і президент IIHF Люк Тардів розповів, що комітет етики організації розглядатиме цю справу та збирається ухвалити власне рішення по справі Денискіна.

У підсумку українського хокеїста відсторонили від змагань на один рік. Він не має права брати участь в усіх змаганнях, які проводяться під егідою Міжнародної федерації хокею - навіть у товариських зустрічах.

Крім цього, в IIHF звернули увагу на те, що обговорюватимуть з федерацією хокею України можливість внесення змін у регламент, зокрема впровадження жорсткіших дисциплінарних санкцій, пов'язаних з проявами расизмом.

Денискін повернувся до виступів у хокеї наприкінці листопада 2021 року. В останньому матчі проти БСФК він взяв участь у двох голах команди.

Дискваліфікація Андрія Денискіна: хронологія подій

  • 26 вересня 2021 року. Андрій Денискін показав расистський жест гравцю "Донбасу" Джейлену Смереку.
  • 28 вересня 2021 року. Джейлен Смерек пішов "у відпустку" на невизначений термін.
  • 29 вересня 2021 року. Дисциплінарний комітет Федерації хокею України виніс вердикт щодо покарання хокеїста. Денискіна дискваліфікували на 3+10 матчів. Водночас міжнародна спільнота засудила таке рішення.
  • 2 жовтня 2021 року. Смерек повернувся на лід. Зокрема, він потрапив у заявку на матч із "Краматорськом" у чемпіонаті України.
  • 10 жовтня 2021 року. "Донбас" оголосив про припинення співпраці зі Смереком за обопільною згодою сторін. Пізніше стало відомо, що американський гравець перейшов у німецький клуб "Біттенгейм".
  • 30 жовтня 2021 року. Головний тренер "Кременчука" Олександр Савицький у прямому ефірі телеканалу XSPORT заявив про те, що "питання Денискіна не вирішується".
  • 19 листопада 2021 року. Денискін повернувся до змагальної практики, пропустивши всі 13 матчів дискваліфікації.
  • 22 лютого 2022 року. Нове покарання для Денискіна - дискваліфікація на рік від IIHF.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо