У Полтаві мають закупити обладнання для лікарень та понад 11 тисяч тест-систем

У Полтаві мають закупити обладнання для лікарень та понад 11 тисяч тест-систем

У Полтаві мають закупити обладнання для лікарень та понад 11 тисяч тест-систем Львівська міська рада

За це сьогодні під час сесії проголосували депутати міської ради. Загалом із цьогорічного бюджету Полтави на уникнення поширення коронавірусу розподілили 34,5 мільйони гривень. Із них 29 мільйонів спрямували на медицину.

Позачергову сесію Полтавської міськради починають у дворі біля адмінбудівлі. Без громадськості та журналістів. Засідання транслюють онлайн. Присутні – 31 депутат із 42.

У порядку денному 4 питання. Усі – щодо протидії поширенню коронавірусу. Спочатку ухвалюють зміни до бюджету міста на цей рік. Голосують поіменно.

Олександ Шамота секретар Полтавської міської ради

Олександ Шамота секретар Полтавської міської ради. UA: Полтава

Цим рішенням депутати розподілили із міського бюджету 34,5 мільйони гривень.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота говорить: "Ми зняли гроші, зекономлені на опаленні, завдячуючи тому, що зима була теплою. Відповідно, є економія по опаленню в закладах освіти, медицини, економія на харчуванні, враховуючи відсутність дітей у школах майже місяць".

Бюджет на уникнення поширення коронавірусу

Бюджет на уникнення поширення коронавірусу. UA: Полтава

Із цих грошей майже 30 мільйонів передбачено на медичні заклади міста. Зокрема, для закупівлі обладнання у 5-ту міську лікарню, на базі якої обладнають інфекційну.

Начальниця міського департаменту охорони здоров'я Вікторія Лоза говорить: "Придбання медичного реанімаційного обладнання – це 17 мільйонів 525 тисяч гривень. Придбання засобів індивідуального захисту для медпрацівників (дезрозчинів та антисептиків) – 7 мільйонів 884 тисячі гривень. Придбання лікарських засобів та виробів медпризначення – 4 мільйони 201 тисяча гривень. Придбання тест-систем для виявлення коронавірусу – 3 мільйони 340 тисяч гривень".

Понад мільйон гривень депутати спрямували на засоби захисту для правоохоронців, які контролюватимуть в’їзди до міста, якщо їх перекриють.

Іван Сватенко перший заступник міського голови Полтави

Іван Сватенко перший заступник міського голови Полтави. UA: Полтава

Перший заступник міського голови Полтави Іван Сватенко говорить: "Ці мобільні групи треба буде забезпечити засобами індивідуального захисту. Тому на ці потреби – антисептики, респіратори, костюми – ми спрямовуємо ці гроші".

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота говорить: "Ми серйозно про це говоримо, що будемо змушені перекрити місто, якщо побачимо хоча б один підтверджений випадок коронавірусу в Полтавській області. Я вчора говорив про це з губернатором. Ми відпрацьовуємо цей план із правоохоронцями, щоби перекрити місто на в’їзд­–виїзд і пускати лише той транспорт, який везе продукти, медикаменти та медичний транспорт".

Розподіл коштів між райрадами Полтави

Розподіл коштів між райрадами Полтави. UA: Полтава

Для громадських формувань гроші спрямовують на три райради Полтави – по 100 тисяч на кожну.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота каже: "Ми додатково виділяємо гроші громадським формуванням на районні ради, щоби мати змогу залучити їх до патрулювання і перекриття міста разом із Нацгвардією і Нацполіцією".

За усі проекти рішень депутати проголосували одноголосно. Засідання завершили приблизно за півгодини. За інформацією Олександра Шамоти, це перша сесія міської ради, що відбулася надворі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСпортСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди