Хто поїде на Євробачення замість Аліни Паш – нові деталі від члена Оргкомітету Дмитра Хоркіна

Хто поїде на Євробачення замість Аліни Паш – нові деталі від члена Оргкомітету Дмитра Хоркіна

Ексклюзивно
Хто поїде на Євробачення замість Аліни Паш – нові деталі від члена Оргкомітету Дмитра Хоркіна

17 лютого відбулось позачергове засідання Організаційного комітету Національного відбору на участь у Євробаченні-2022. Члени комітету ухвалили рішення звернутися до Kalush Orchestra з пропозицією представляти Україну на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2022 у Турині.

Менеджер гурту сказав, що Kalush Orchestra отримали запрошення, але поки не коментують можливу участь в конкурсі. Член оргкомітету Євробачення Дмитро Хоркін розповів Суспільному нові деталі Нацвідбору.

16 лютого члени організаційного комітету вирішили, що переможниця нацвідбору Аліна Паш не буде представляти Україну. За якою системою обирали нового представника?

Відповідно до правил ми можемо запропонувати участь в конкурсі іншим учасникам, які вийшли у фінал. За Оргкомітетом залишається право, як обрати – це не обов'язково мають бути виконаців з 2 або 3 місця.

Я запропонував членам комітету принцип рейтингового списку. Kalush Orchestra є лідерами за глядацькими симпатіями, вони на 2 місці у рейтинговому списку. Найблищим часом відбудеться зустріч і переговори з представниками гурту.

Євробаченняfacebook.com/DmitryKhorkin

Член Організаційного комітету Національного відбору Дмитро Хоркін

Учасник Kalush Orchestra Павло Музичук їздив до Москви також, чи не буде в нього проблем з довідкою, як в Аліни Паш?

Ми не керуємось політичними мотивами. НСТУ проводить відбір суворо до правил. Ми не оцінювали Аліну Паш, чи була вона в Росії – тут говориться про порушення закону і правил, чи порушувала вона кордон України, перебуваючи на нашій території в АР Крим, не переходячи наш кордон. Розглядалося, чи не порушувала вона наше законодавство, а потім – чи справді артистка подала недостовірні відомості. В ситуації з Музичуком жоден з цих фактів не порушує законодавство і наші правила.

Якщо Kalush Orchestra відмовиться, наступного учасника також будете обирати за рейтинговою таблицею?

Мені здається, ні у Kalush Orchestra, ні у мільйонів людей, які голосували, ні в нас не має бути жодних пересторог. Україна одержить учасника Євробачення, і ми отримаємо прекрасну нагоду вболівати за наших співвітчизників.

Нагадаємо, у середу, 16 лютого, Оргкомітет ухвалив рішення про припинення участі у ідборі Alina Pash.

Євробачення-2022 відбудеться в італійському місті Турин в арені Pala Olimpico за участі 41 країни спочатку у півфіналах 10 і 12 травня, а потім у великому фіналі — 14 травня.

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад