"Катастрофа – коли люди помирають, а це просто спорт". Велепець розповів про ситуацію в команді

"Катастрофа – коли люди помирають, а це просто спорт". Велепець розповів про ситуацію в команді

Ексклюзивно
"Катастрофа – коли люди помирають, а це просто спорт". Велепець розповів про ситуацію в команді Сергій Захарченко

Тренер жіночої команди з біатлону Урош Велепець – про готовність спортсменок до естафети, склад четвірки та ситуації з коронавірусом у Білосюк і Блашко – для Суспільне Спорт.

Напередодні жіночої естафети з біатлону на Олімпійських іграх-2022 в українській команді гарантована готовність до старту була лише в трьох із чотирьої необхідних спортсменок: Юлії Джими, Анастасії Меркушиної та Ірини Петренко. Капітанка збірної Олена Білосюк лише нещодавно вийшла з тривалої самоізоляції через позитивний тест на коронавірус, який переносила з симптомами, на відміну від решти команди. Дар'я Блашко також потрапила на ізоляцію й навіть якщо встигне з неї вийти, навряд буде готова стартувати.

Що наразі, за добу до гонки, відомо про ситуацію в команді, у коментарі Суспільне Спорт розповів головний тренер жіночої збірної Урош Велепець.

Читайте також: Україна визначилася зі складом на жіночу естафету на Олімпіаду-2022: хто бігтиме

Що сказав Урош Велепець

  • Про готовність команди до естафети

"Тішить, що три дівчини готові й уже показали хороший результат на Олімпійських іграх. Це Іра, Юля й Настя. Сьогодні третій день на снігу Олена відкаталася. Звісно, важко. Ще умови такі: сніг не слизький.

Естафету бігтимемо, не здаватимемося. Я думаю, шанс є. Кожен міліметр треба використовувати, треба зібратися, з фокусом на стрільбищі відпрацювати й просто триматися лідерок. Ми руки не опускаємо. Знаємо, як буде важко. Але троє дівчат на високому рівні й сподіватимемося, ця четвірка витримає у високому темпі цілі три кола".

  • Про розстановку за етапами

"Щодо етапів, трохи пізніше розповімо. Тільки зрозуміло, що другий етап побіжить Юля, перший і третій – Іра або Настя, і останній, мабуть, – Олена. Будемо думати: треба ще з дівчатами поговорити, [дізнатися], що їм зручно на даний момент".

Читайте також: Україна - дев'ята в чоловічій естафеті на Олімпіаді-2022, ОКР втратило "золото": результат гонки
  • Про ситуацію з ізоляцією Дар'ї Блашко

"Дар'я Блашко вчора була негативна. Це тішить. Сьогодні зранку здала тест. Якщо буде негативний, вона вже має приїхати до селища. Просто ніякого уявлення немає, як вона буде здатна пробігти естафету. Буде запасною, буде до ранку готова – хтозна, ще одна дівчина може погано почуватися або ще якісь проблеми [виникнути]".

  • Про погодні умови

"Умови важкі, це зрозуміло: -15, -16 нікому не приємні. Усі трохи мерзнемо: і спортсмени в цих комбінезонах, з тонкими шапками, тонкими рукавицями. Але вже звикли трохи до цих умов. Думаю, нікому легко не буде. Коли ще є страх, кров відходить із пальців, збирається в центр [тіла]. Тому треба не боятися: просто поїхати й відпрацювати".

  • Про можливу участь Анастасії Меркушиної в масстарті

"Меркушина недалеко [в списку запасних]. Уже зрозуміло, що Тандреволл не стартує. До суботи ще кілька днів. Ми сподіватимемося. Вона в хорошому стані: якщо потрапить до масстарту, буде супер".

Читайте також: "У мене розбите серце". Чому норвезька біатлоністка достроково завершила виступ на Олімпіаді-2022
  • Про відсутність Юлії Джими на тренуваннях

"Юля зараз має відпочивати, краще над фітнесом попрацювати не на холоді й зберегти здоров'я, енергію на ті два старти, що лишилися. Вона ці два дні не виходила на холод, бо є великий ризик захворіти".

  • Про ситуацію Олени Білосюк та її пропуск більшості гонок через коронавірус

"Для спортсмена це катастрофа. Прикро, коли готуєшся цілий рік, навіть чотири роки, а потім не можеш вийти на старт. Це вдача так склалася в Олени. Але я б сказав інакше: катастрофа – це коли люди помирають, а це просто спорт, невдалі моменти. Сьогодні ми плачемо, а через два роки сміятимемося. Таке життя".

Читайте також: "Запам’ятаю Олімпіаду як страшний сон". Білосюк розповіла про коронавірус та ізоляцію на Іграх-2022

Що далі

  • Середа, 16 лютого, 09:45. Жінки, естафета (4х6 км)
  • П'ятниця, 18 лютого, 11:00. Чоловіки, масстарт (15 км)
  • Субота, 19 лютого, 11:00. Жінки, масстарт (12.5 км)

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Читайте також: "Дуже прикро, вибачте". Українець Цимбал пояснив втрату швидкості на естафеті Олімпіади-2022
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо