130 робіт художників з усієї України увійшли до експозиції "В’єтнам — Україна". 10 лютого в Національній спілці художників України відкрилась виставка, присвячена 30-річчю встановлення дипломатичних зв’язків між В’єтнамом та Україною. Текст і фотографії надані пресслужбою Посольства В’єтнаму в Україні.
Головна ідея культурного проєкту – це показати, що в мистецтві немає кордонів, говорить голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський.
Відвідавши виставку, можна дізнатись не тільки про визначні місця, побут і традиції в’єтнамського народу, але і зрозуміти українську ідентичність.


"На цій виставці представлено роботи професійних художників. Після презентації в столиці України ці картини зможуть побачити ще жителі Харкова, Одеси, Львова. Сьогодні, я вів перемовини з Чернігівським музеєм, який вже найближчим часом також готовий прийняти цю виставку", – сказав Костянтин Чернявський.
Серед сотні митців, які презентували свої роботи на виставці, є і заслужений художник України, Анатолій Марчук. На своїх картинах він зобразив відому бухту Ха Лонг, яка належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.

"Як кажуть мандрівники, якщо ви не бачили бухту Ха Лонг, то ви не бачили В’єтнам. Саме тому я і вирішив намалювати це екзотичне місце. Протягом місяця готувався до виставки. Оглянувши експозицію, можу сказати, що майстерність художників вражає", – сказав Анатолій Марчук.


Роботи, які презентовані на виставці, виконані у різних видах образотворчого мистецтва – це живопис, скульптура, графіка, декоративно-ужиткове мистецтво.
До експозиції увійшли як пейзажі, натюрморти, портрети, так і історичні картини про В’єтнам та Україну. Задум митців – збагнути та розкрити країну через мистецтво.


"Дипломатичним відносинам між Україною та В’єтнамом виповнилось 30 років – це знаменна дата для обох сторін. На сьогодні Україна – це одна з 30 країн, з якими В’єтнам встановив відносини всебічного співробітництва і партнерства. В'єтнам є одним з 5-ти головних торговельних партнерів для України в Азії. Ми продовжуємо розвивати економічні та культурні зв’язки. У нас є спільні цінності", – розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні пан Нгуєн Хонг Тхач.


Побачити експозицію "В’єтнам — Україна" можна у виставкових залах Центрального будинку художника НСХУ (м. Київ, вул. Січових Стрільців, 1-5) з 10 по 27 лютого 2022 року щодня, крім вівторка, з 12 до 18 години. Вхід вільний.
Читайте також
- Що таке "віденська сецесія": у день смерті Ґустава Клімта згадуємо мистецький рух, який його увічнив
- "Фонтан виснаження. Висока вода": яким буде український проєкт на Венеційській бієнале
- Про Голокост у безпечних просторах: як сучасні музеї розповідають про трагедію
- Соцреалізм, перемальовані картини Яблонської, розстріли "бойчукістів" – як творили художники в УРСР
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу