"Тренувань було плачевно мало для стабільної їзди". Гунько – про дебют у монобобі на Олімпіаді-2022

"Тренувань було плачевно мало для стабільної їзди". Гунько – про дебют у монобобі на Олімпіаді-2022

Ексклюзивно
"Тренувань було плачевно мало для стабільної їзди". Гунько – про дебют у монобобі на Олімпіаді-2022
UA: Перший

Українська бобслеїстка прокоментувала дебютний виступ на Олімпійських іграх та пояснила, чому не змогла показати стабільне проходження траси – для Суспільне Спорт.

Перша в історії України бобслеїстка, яка відібралася на Олімпійські ігри, – Лідія Гунько – вже стартувала в Пекіні. Спортсменка виступає в жіночому монобобі – дисципліні, що так само дебютує на Олімпіаді. Гунько вже завершила перші два заїзди, після яких посідає 20-те місце з 20 учасниць.

Українка показала сумарний час 2:14.18 хвилини з відставанням у 5.08 секунди від лідерки після двох заїздів і головної претендентки на титул – американки Кейлі Гамфріс. Попереду в Гунько ще дві спроби, аби покращити результат.

Читайте також: Україна дебютувала у жіночому бобслеї на Олімпіаді-2022: результати перших заїздів

Як дебют на Олімпіаді оцінює українська спортсменка, вона розповіла в коментарі Суспільне Спорт.

Що сказала Лідія Гунько

Бобслеїстка зізналася, що відчувала хвилювання на Олімпіаді, що "не зрівняється ні з одними змаганнями". Гунько поділилася, що "на перший заїзд краще зібралася", а от на другий "може, не впоралася з хвилюванням".

Перший заїзд Лідія подолала за 1:06.34 хвилини, що було 18-м часом серед усіх учасниць. Цей показник наразі є її особистим рекордом на цій трасі.

На думку українки, на результат у другій спробі міг вплинути й технічний фактор. "Трохи краще підготували, залили лід, можливо, перед другим заїздом, – припускає спортсменка. – Не так стабільно тримався боб на віражах".

Проте головною причиною нестабільних виступів Гунько вважає нестачу практики, адже до початку Олімпіади вона не мала можливості тренуватися на треку в Яньціні.

"Не вистачило тренувальних заїздів: дуже було мало для стабільної їзди – плачевно мало, на жаль. І багато стресів перед самим стартом. Я ж перед сезоном не каталася на цій трасі, а майже всі спортсменки спробували трек. І то, траса така, що стабільно не в усіх її вдається проходити. Перед сезоном ще 40 спусків надавалося додаткових, а я маю тільки десять. Тому як вийшло, так вийшло. Але нічого, ще є один змагальний день – будемо старатися покращити позиції".

Хто така Лідія Гунько

  • 28-річна українська бобслеїстка, представниця Києва на Олімпійських іграх.
  • Олімпіада-2022 – дебютна для Гунько. Вона є першою українкою в історії, що взагалі змагається в бобслеї на Іграх.
  • У сезоні 2021/22 Гунько стала бронзовою призеркою на етапі світової серії з монобобу в німецькому Вінтерберзі.
  • Також Гунько разом із розганяльною Іриною Ліщинською стали бронзовими призерками на етапі Кубка Європи у німецькому Альтенберзі.
Читайте також: "Точно не друзі". Українська бобслеїстка Гунько - про відносини з спортсменами ОКР на Олімпіаді-2022

Що далі

  • Понеділок, 14 лютого. 03:30 – Третій заїзд у жіночому монобобі.
  • Понеділок, 14 лютого. 05:00 – Четвертий заїзд у жіночому монобобі.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Читайте також: "Ні війні в Україні". Чи покарають українця Гераскевича за протест на Олімпіаді-2022: відповідь МОК
На початок