"У біатлоні це не прощають". Велепець - про хиби Джими на останній стрільбі персьюту Олімпіади-2022

"У біатлоні це не прощають". Велепець - про хиби Джими на останній стрільбі персьюту Олімпіади-2022

Ексклюзивно
"У біатлоні це не прощають". Велепець - про хиби Джими на останній стрільбі персьюту Олімпіади-2022 Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар тренера збірної України з біатлону.

Україна виступила на ще одному біатлонному старті Олімпіади-2022. У першій з двох гонок недільного дня у Пекіні - персьюті - найкращий результат показала Юлія Джима - 13-е місце.

До останньої стрільби Джима боролася за медаль на Олімпіаді-2022. Перед заключною стрільбою вона відставала від третьої позиції лише на 15 секунд і за умов чистої роботи на вогневому рубежі могла б завоювати "бронзу".

Проте на останній стрільбі Джима ці шанси втратила через два кола штрафу. А на фініші змогла зачепитися лише за 13-у позицію.

Читайте також: Джима на останній стрільбі втратила шанс на медаль Олімпіади-2022 в переслідуванні: результат гонки

Після гонки головний тренер жіночої збірної України Урош Велепець дав коментар Суспільне Спорт, у якому розповів про емоції від виступу біатлоністок у переслідуванні. Крім Джими, у ньому бігли Анастасія Меркушина (25-е місце) та Ірина Петренко (55-е).

Велепець зазначив, що на останній стрільбі Джима вирішила ризикувати, що й привело до двох хиб. Однак залишився задоволений її виступом, а також результатом Анастасії Меркушиної.

"Були сили, вона [Джима] постійно доганяла. Лижі були середнього рівня, не екстра якості, як на попередніх гонках. Трохи на спуску це було видно. Але на підйомі працювала добре, гадаю, лижі були слизькі. Бігла, трималася за іншими, доганяла, могла бігти з Еберг. Однак останній рубіж - пан чи пропав. Вона ризикнула і два [постріли] схибила. У біатлоні це не прощається. Але все одно має бути гордість, що є українська спортсменка, яка на кожній гонці здатна боротися за медалі. Поки що є шанси, будемо боротися за медалі".
"Меркушина молодець. Швидко стріляла, закривала мішені, нехай і були промахи, позицію втримала. Рухалася добре, спочатку трохи важко розпочала, бо тут висота. Але потім тримала ритм і двічі фінішувати у топ-25, прибувши як резервна біатлоністка - це супер. А Петренко вже на початку нахибила. Вранці сказала про не найкраще самопочуття. Спробувала пробігти, закрила б нулі - змогла піти уперед. А так - закінчила олімпійську програму у персьюті".

Також Велепець розповів про підготовку до естафети - наступної жіночої гонки на Олімпіаді-2022. За словами тренера, підготувати належним чином Олену Білосюк до цього старту буде дуже важко, і тому він розраховує, що Дар'я Блашко, яка перебуває на самоізоляції і готується, буде у кращому фізичному стані.

"Білосюк важко буде підготувати до нормального рівня у жіночій естафеті. До хорошого рівня - взагалі ні. Сподіваємося, що вона почуватиме себе якомога краще, щоб пробігти. А робити якісь висновки, розраховувати на диво - дива не буде, це висота. Вона жила десять днів на самоізоляції, і коли піднялася [на висоту] - різниця відчутна. Буде диво, якщо [Білосюк] вийде на старт, сподіватимемося на це".
"Вихід з самоізоляції Ігора Ященка? Один тренер вже не допоможе, оскільки організація така, що уся робота, яку потрібно виконувати, завжди хтось підстрахував. Радий, що він повернувся, але нам більше потрібна Блашко. У неї симптомів нема, вона постійно тренується: на біговій доріжці, на велотренажері, фітнес. Сподіваємося, що вона відновиться перед стартом".

Що відомо

  • Юлія Джима тричі поспіль фінішувала у топ-15 на Олімпіаді-2022: восьме місце - спринт, 10-е місце - індивідуальна гонка, 13-е місце - персьют.
  • За підсумками персьюту у масстарт відібралася лише Юлія Джима. Анастасія Меркушина - третя запасна, Ірина Петренко - п'ята.

Що далі

  • Середа, 16 лютого, 11:00. Жіноча естафета Олімпіади-2022.
  • Субота, 19 лютого, 11:00. Жіночий масстарт Олімпіади-2022.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо