"Мадонна до Мадонни": померла королева фанк-музики Бетті Девіс

"Мадонна до Мадонни": померла королева фанк-музики Бетті Девіс

"Мадонна до Мадонни": померла королева фанк-музики Бетті Девіс

9 лютого у віці 77 років померла фанк-співачка Бетті Девіс, колишня дружина джазової легенди Майлза Девіса. Друзі покійної розповіли, що причиною стало онкозахворювання, яке встановили тільки за тиждень до смерті. Про це повідомляє the Rolling Stone.

"З величезним сумом я ділюся новиною про кончину Бетті Девіс, талановитого музичного діяча та піонера рок-музики, співачки, автора пісень та ікони моди", – сказала в середу у своїй заяві давня подруга Девіс Конні Портіс. "Сьогодні ми дбайливо зберігаємо пам'ять про неї як про милу, вдумливу і рефлексивну людину, якою вона була... Іншої такої немає".

Бетті Девіс випускала музику з 1964 по 1975 рік. У її дискографії чотири альбоми: "Betty Davis", "They Say I'm Different", "Nasty Gal" та "Is It Love or Desire?" (останній, записаний 1976-го, був випущений лише 2009 року). Пісні у її виконанні звучали, зокрема, у серіалах "Помаранчевий – хіт сезону" та "Меломанка".

Модель за професією, Девіс почала займатися музикою під своїм ім'ям Бетті Мебрі, починаючи з синглу 1964 "Get Ready for Betty". Бувши впливовою фігурою на музичній сцені Нью-Йорка наприкінці 60-х років, вона стала автором пісні братів Чемберса "Uptown (to Harlem)". У 1968 році вона стала другою дружиною Майлза Девіса; ще через рік вона з'явилася на обкладинці альбому "Filles de Kilimanjaro" джазмена, ставши натхненницею Майлза.

Хоча їхній шлюб тривав лише один рік, Бетті приписують знайомство Майлза з рок-музикою тієї епохи, що зрештою започаткувало у творчому доробку джазмена період "джаз-фьюжн", починаючи з альбомів 1969 року "In a Silent Way" і 1970 року "Bitches Brew".

У своїй автобіографії Девіс відзначав внесок другої дружини у його творчість. Він розповідав, що дружина познайомила його з рок-гітаристом Джімі Гендріксом та піонером психоделічного фанку Слай Стоуном. Розрив подружжя стався після того, як співак звинуватив дружину у зраді.

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад