Еквайринг. Фінансова абетка

Еквайринг. Фінансова абетка

Еквайринг. Фінансова абетка

Що таке еквайринг

Що говорить підручник

Еквайринг – діяльність фінансової установи, що включає здійснення розрахунків з підприємствами торгівлі (послуг) за операціями, що проводяться з використанням платіжних карток через POS-термінали, і здійснення операцій по видачі готівки держателям банківських карток, які не є клієнтами кредитної організації.

Що хотів сказати автор

У вас є власний магазинчик недалеко від дому. Звісно ж, ви хочете офіційно сплачувати всі податки та надати максимальну кількість способів оплати своїм клієнтам, тому купуєте POS-термінал.

Аби зробити це, слід домовитися з банком (або іншою фінустановою, що має право надавати послуги такого виду), який прийматиме дані від вашого підприємства про транзакції, надсилатиме ці дані до потрібної платіжної системи та здійснюватиме розрахунки за ці транзакції з вами як із торговцем. Власне, описаний процес і називається еквайрингом.

А чи знаєте ви?

  • В Україні здійснювати еквайринг можуть тільки юридичні особи-резиденти (тобто зареєстровані в Україні), якщо вони мають укладений договір із платіжною організацією.
  • Також існує інтернет-еквайринг. Його основна особливість – прийом до сплати платіжних карток через інтернет.

Для допитливих

  • Наразі популярності серед торговців набуває мобільний еквайринг. Він потрібен у випадку, коли необхідно провести оплату не на касі, а в зоні, зручній для клієнта.
  • Переносні POS-термінали можуть бути підключені до смартфона (на базі операційних систем iOS чи Android) та/або персонального комп’ютера.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСпортСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди