"Траса явно не для моєї спини". Дмитро Підручний – про індивідуальну гонку на Олімпіаді-2022

"Траса явно не для моєї спини". Дмитро Підручний – про індивідуальну гонку на Олімпіаді-2022

Ексклюзивно
"Траса явно не для моєї спини". Дмитро Підручний – про індивідуальну гонку на Олімпіаді-2022
НОК

Капітан української команди оцінив свій результат у гонці, розповів про труднощі на трасі, а також про ставлення до ситуації з коронавірусом і вплив відсутності головного тренера – для Суспільне Спорт.

У Пекіні розіграли перші особисті медалі Олімпійських ігор-2022 у біатлоні серед чоловіків. Слідом за жіночою індивідуальною гонкою відбулася й чоловіча.

Найкращий результат серед українців показав капітан команди Дмитро Підручний. Біатлоніст посів 18-те місце, що стало його найкращим особистим результатом за історію участі в Олімпійських іграх.

Підручний припустився трьох хиб і завершив гонку з 3:01.9 хвилини відставання від переможця, француза Кантена Фійона-Майє. Українець показав 12-й час на лижні, поступившись 1:45.3 хвилини Фійону-Майє.

Після гонки Дмитро поділився враженнями від першої особистої гонки Олімпіади з Суспільне Спорт.

Читайте також: Дмитро Підручний - у топ-20 індивідуальної гонки на Олімпіаді-2022: результат

Що сказав Дмитро Підручний

 • Про лижний хід та особливість траси
"Хід вийшов досить непоганий, біглося добре, але траса важка для моєї спини. Якщо чесно, останні два кола трохи відчувалася втома. Траса складна в цьому плані – щось схоже на Антгольц, і це явно не для моєї спини".

"По трасі, якщо не враховувати ці проблеми, почувався досить чудово. Лижі котили дуже-дуже класно".

 • Про похибки на стрільбі

"Шкода, що по одному пострілу [схибив] на трьох вогневих рубежах. Старався добре стріляти, не поспішати, відзначати кожен постріл, але, на жаль, десь трохи не пощастило. Стоячи, можливо, недопрацював, а лежачи промах дуже прикрий. Не знаю чого він не закрився: наче робив усе правильно".

 • Про контактну боротьбу

"Практично всю гонку біг сам. Тільки четверте-п'яте кола – з біатлоністом зі Швейцарії. Четверте коло він просидів у мене за спиною, на половині п'ятого я потягнувся за ним, трохи наздогнав і з ним їхав, але на фініші мусив видавати все й відірвався від нього.

А перші три кола майже сам бігав. Радий, що були сили обганяти й не триматися [позаду]. Ще бачив кілька кіл Йоганнеса Бьо, постійно його тримав у полі зору, але на його п'ятому колі він значно відірвався".

 • Про ситуацію з коронавірусом та щоденні тестування
"Чесно, я вже про це не задумуюся. Вже настільки остогидла ця вся ситуація з коронавірусом і цими тестами, що будь що буде. Я роблю все можливе для того, щоб уберегтися: я не контактую ні з ким, всюди, де можу, вдіваю маски, [користуюся] антисептиками. Руки кожного разу мию з милом, коли заходжу до себе в кімнату. Якщо щось буде не так, так і буде, а тести просто пішов здав, та й забув".
 • Про відсутність головного тренера Юрая Санітри, який перебуває на ізоляції

"Чесно кажучи, думали, що сьогодні ввечері він уже до нас переселиться, але перед гонкою сказали, що знову якісь проблеми. З нетерпінням чекаємо на нього".

"Нам його не вистачає: і в моральному плані, і його досвіду, порад. Телефоном – то одне, а коли він побачив би обстановку на стрільбищі й міг би щось зі свого досвіду підказати, порадити... Звичайно, Олексій КравченкоЩе один тренер чоловічої збірної. також зі шкіри лізе, щоб нам допомогти, але одна голова добре, а дві – ще краще".

Що відомо

 • Для 30-річного Дмитра Підручного, який представляє Тернопільську область, це треті Олімпійські ігри в кар'єрі.
 • До Пекіна його найкращим особистим результатом на Олімпійських іграх було 21-ше місце у спринті в Пхьончхані (2018).
 • На минулій Олімпіаді Підручний не брав участі в індивідуальній гонці, а в 2014-му став у ній 54-м.
 • У цьому сезоні Дмитро брав участь у індивідуальній гонці на етапі Кубка світу в Естерсунді, де посів 28-ме місе. Його найкращий особистий результат цього сезону Кубка світу – 7-ме місце у спринті в Рупольдингу.
Читайте також: Валентина Семеренко завершила участь у Олімпіаді-2022. Її замінить Меркушина

Що далі

 • П'ятниця, 11 лютого, 11:00. Жінки, спринт (7.5 км)
 • Субота, 12 лютого, 11:00. Чоловіки, спринт (10 км)

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Читайте також: Німкеня Геррманн встановила унікальне досягнення завдяки виграшу медалі на Олімпіаді-2022 в біатлоні
На початок