Дебютантка Олімпіади-2022 отримала серйозну травму у фіналі слалом-гіганту: що з нею сталося

Дебютантка Олімпіади-2022 отримала серйозну травму у фіналі слалом-гіганту: що з нею сталося

Дебютантка Олімпіади-2022 отримала серйозну травму у фіналі слалом-гіганту: що з нею сталося
AP

З олімпійської траси гірськолижницю виносили на ношах.

Американка Ніна О'Браєн - одна із дебютанток Олімпійських ігор у Пекіні. 24-річна американська гірськолижниця потрапила у склад олімпійської збірної США та претендувала на потрапляння у топ-20 перед початком Ігор-2022.

У першому старті в Пекіні О'Браєн претендувала навіть на боротьбу за медалі. Першу спробу американська гірськолижниця закінчила з шостим результатом, завдяки чому потрапила у топ-30, які боролися вже за нагороди на Олімпіаді.

Проте підсумком другої спроби стала дискваліфікація для О'Браєн. Під час проходження етапу гірськолижниця зазнала серйозної травми, через яку змагання у цьому виді спорту тимчасово призупинили.

Що сталося?

О'Браєн агресивно виконувала другу спробу у фіналі слалом-гіганту. Проте під час проходження дистанції не впоралася з рухом лиж і вилетіла з траси.

Під час падіння О'Браєн невдало впала на ліву ногу. І найімовірніше зазнала перелому - про це свідчать кадри з моменту її виступу.

О'Браєн
AP

Після падіння американська гірськолижниця тривалий час перебувала у нерухомому стані. До неї підбігли медики для того, щоб надати допомогу.

Надання допомоги О'Браєн зайняло приблизно 15 хвилин. На цей час змагання у гірськолижному спорті були призупинені, а згодом американську спортсменку винесли з траси на ношах.

О'Браєн
AP

О'Браєн - не єдина спортсменка, яка під час виступу вилетіла з траси. Француженка Тесса Ворле також не фінішувала, проте уникла серйозних травм і змогла сказати про це на камеру.

Для Ніни О'Браєн Олімпіада-2022 стала дебютною у кар'єрі. До цього вона жодного разу не виступила на такому рівні, а її найкращим результатом стало 18-е місце у слалом-гіганті у 2021 році.

Хто став олімпійським чемпіоном?

"Золото" Олімпіади-2022 у слаломі-гіганті здобула шведка Сара Гектор - 3-разова призерка чемпіонатів світу у командних змаганнях.

Гектор змогла випередити конкуренток завдяки найкращій першій спробі. Вона пройшла дистанцію за 57.56 секунд.

Покращити результат Гектор у другій спробі змогла 2-разова чемпіонка світу - швейцарка Лара Гут-Берамі. Але її результат першої спроби виявився за часом гірший, аніж у Гектор, і у підсумку вона здобула лише "бронзу" - "срібло" виборола італійка Федеріка Бріньйоне - бронзова призерка Олімпіади-2018.

Щодо інших результатів, то срібна призерка Олімпіади-2018 Рагнхільд Мовінкель показала на фініші п'ятий результат. А олімпійська чемпіонка Мікаела Шиффрін взагалі не фінішувала.

Виступила у слалом-гіганті і одна українка. 21-річна Анастасія Шепіленко не пройшла у фінал і посіла підсумкове 39-е місце.

Гірськолижний спорт. Слалом-гігант (жінки)

  1. Сара Гектор (Швеція) - 1:55.69
  2. Федеріка Бріньйоне (Італія) +0.28
  3. Лара Гут-Берамі (Швейцарія) +0.72

...

  • 39. Анастасія Шепіленко (Україна) +16.64

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо