Пожежі на Луганщині: керівнику ДСНС Луганщини обрали запобіжний захід

Пожежі на Луганщині: керівнику ДСНС Луганщини обрали запобіжний захід

Оновлено
Пожежі на Луганщині: керівнику ДСНС Луганщини обрали запобіжний захід
Судове засідання у справі Пшика, фото: Суспільне Донбас

3 лютого у Сєвєродонецькому міському суді обрали запобіжний захід керівнику ГУ ДСНС у Луганській області Михайлу Пшику у вигляді особистого зобов'язання. Його підозрюють у неналежному виконанні обов'язків під час ліквідації лісових пожеж на Луганщині влітку 2020 року.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного з зали суду.

Також суд планує розглянути відсторонення Пшика від роботи.

Судове засідання розпочалось о 10:30. Відразу адвокат Михайла Пшика вніс клопотання щодо перевірки повноважень прокурора та зміну запобіжного заходу.

Після надання копій документів про продовження досудового розслідування, прокурор зачитав обвинувальний акт, серед пунктів перевищення повноважень та несвоєчасне реагування на повідомлення про пожежу у Новоайдарському районі.

"Належним чином не відреагував на повідомлення про наближення лісової пожежі, до садівничого товариства №5, сили та засоби до гасіння пожежі на території, які вказаного не залучив та організації пожежі не здійснив", — повідомив начальник Сєвєродонецької екологічної прокуратури Ігор Кожем’яка.

Суддя Вікторія Олійник погодила клопотання захисту та викликала свідка на допит.

Свідок заступник начальник ДСНС в Луганській області Павло Корчагін розповів, що вони ми знали те, що пожежа складна. Але у зв’язку з тим, що техніка та особовий склад, який працював, там же й працював на оперативних дільницях

"Тому щоб зосередити безпосередньо у населеному пункті був зібраний весь резерв гарнізону й направлено до населеного пункту, як він зібрався, тоді було сформовано оперативну дільницю", — розповів свідок заступник начальник ДСНС в Луганській області Павло Корчагін.

Сторона захисту заявила про політичний тиск та додала відеодокази висловлювань народних депутатів з проханням звільнити Михайла Пшика з посади.

"Я й весь особовий склад Державної служби працював не то що непогано, а працював дуже добре й самовіддано й якби не наша робота, то результат міг би бути набагато інший в цьому суді. Це результат обставин природної непереборної сили, яка привела до цих наслідків", — розповів керівник Держслужби з надзвичайних ситуацій в Луганській області Михайло Пшик.

Після перерви суд обрав запобіжний захід Михайлу Пшику у вигляді особистого зобов'язання. Розгляд питання щодо відсторонення від роботи перенесли на 4 лютого.

Що відомо

  • 6 липня 2020 року пожежа розпочалась поблизу села Осколонівка і була локалізована. Наступного дня ліси знову зайнялись. Полум’я дійшло до села Смолянинове та дачного кооперативу "Вовче Озеро". Внаслідок пожежі загинуло 5 людей, пошкоджено 41 будинок та 35 згоріли вщент, близько 8 тисяч гектарів лісу вигоріло
  • Посадових осіб Головного управляння ДСНС Луганщини та управління лісового й мисливського господарства області підозрюють у неналежному виконанні обов'язків під час ліквідації лісових пожеж на Луганщині влітку 2020 року.
  • 30 вересня 2020 року у шести селах Станично-Луганського району одночасно почались пожежі. Зафіксували 85 пожеж, зокрема, горіли житлові будинки. Вогонь палав також навколо Сєвєродонецька.
  • В ході ліквідації лісових пожеж на території Луганської області виявлено тіла 11 осіб, крім цього травмовано 18 осіб (у тому числі 3 співробітника ДСНС).
  • Слідство розглядає чотири версії виникнення масштабних лісових пожеж на Луганщині.
  • На Луганщині правоохоронці виявили схему, за якою підозрюють посадовців з Сєвєродонецького, Новоайдарського та Луганського обласного лісомисливського господарства, які під виглядом горільника, продавали ліс високої якості
  • На Луганщині правоохоронці виявили факт незаконної порубки лісу під час масштабних пожеж у 2020 році. У результаті цього довкіллю та державі завдали збитків майже на мільйон гривень.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Вибір редакції

На початок