Урош Велепець - про погодні умови в Пекіні та особливості олімпійської траси

Урош Велепець - про погодні умови в Пекіні та особливості олімпійської траси

Ексклюзивно
Урош Велепець - про погодні умови в Пекіні та особливості олімпійської траси
Суспільне

Ексклюзивний коментар тренера жіночої збірної України з Пекіна.

Біатлон - один з перших видів спорту, що розпочнеться на Олімпіаді. Уже в суботу, 5 лютого, буде розіграно дебютний комплект медалей в змішаній естафеті. А усього на Іграх-2022 біатлоністи боротимуться за 11 комплектів медалей.

Серед тих, хто претендуватиме на нагороди, є також збірна України. У кожному особистому старті українці зможуть заявити по чотири біатлоністи, а усього в заявку на Олімпіаду потрапило десять атлетів (по п'ять у жінок та чоловіків).

Уже після прильоту в Пекін український біатлон зіштовхнувся зі спалахом коронавірусу. Позитивний тест отримав Юрай Санітра, тоді - масажист жіночої команди та член бригади сервісу, а за три дні до першого старту - Олена Білосюк, перша спортсменка.

Читайте також: Біатлоністка Олена Білосюк отримала позитивний тест на коронавірус на Олімпіаді-2022

Суспільне Спорт безпосередньо на тренуванні жіночої збірної України в Китаї поспілкувалося з Урошем Велепцем. І крім новин про коронавірус, тренер команди розповів також про особливості олімпійської траси. А ще пояснив, чому вітер відіграватиме роль не лише на стрільбищі.

"У першу чергу, треба сказати, що тут дуже холодно, вітер постійно дує. Вдень ще плюс-мінус, бо сонце, а ввечері, коли сонце сідає, - з 17:00-17:30 взагалі дуже холодно, доходило до -25 [градусів за Цельсієм]. Тому складні умови, але складні для всіх, комусь більше підходить холод, комусь менше. Треба прийняти як факт, готуватися до цього. Треба більше одягатися, шукати рішення для рукавиць, як руки зберегти в нормальному стані. Це набираємося досвіду, як правильно реагувати. Тренування дають відповіді", - розповів Урош Велепець.

Щодо особливостей траси та її складних моментів, Велепець зазначив, що потрібно постійно працювати і відштовхуватися:

"Траса в принципі не найскладніша, але треба розуміти, що тут висота, сніг слизький, тугий, не скользить, бо сухий. Навіть по рівному складно бігти, треба постійно відштовхуватися, складні гонки будуть однозначно. До цього готувалися весь рік - думаю все буде о'кей", - пояснив тренер.

А щодо вітру, то Урош Велепець додав, що він відіграватиме роль не лише на стрільбищі, але й на дистанції. І може суттєво вплинути на перебіг гонки, особливо в спринтах.

"Стрільба буде вирішувати? Є ще другий момент - треба мати вдачу. Навіть на трасі, коли спускаєшся в сторону стрільбища - якщо там потрапити на порив, то теж втрачатимеш час. Я вчорався катався, зробив 20 кілометрів - і це була різниця в 100 метрів. Скажу так, було коли повезло з вітром, а було коли вітер бив у лице. Треба мати вдачу, треба правильно реагувати як на стрільбищі, так і на трасі", - додав Урош Велепець.

Однак сам вітер майже однаковий, рідко міняє сторону: "Практично тиждень тут, вітер майже постійно однаковий - знизу-вгору, зліва-направо. Рідко міняє сторону, тому краще пристрілятися. Лежачи можна закривати, а стоячи більше проблем - коли потрапляєш в порив, важко стріляти".

Що відомо

На початок