За 2021 рік сумарна кількість боргів українців зросла на 29%, а їхня чисельність збільшилася майже на 1,5 мільйони.
Як повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані ЄРБ, найшвидше зростають такі категорії:
- стягнення коштiв, тобто борги фізичних осіб за кредитами, а також перед компаніями і організаціями — + 47% або +567 тисяч боргiв;
- заборгованість з оплати комунальних послуг — + 41% або +140 тисяч боргiв за 2021 рік, а за два роки — більш ніж вдвічі. Загальний борг на 01 грудня 2021-го становить 72,7 млрд грн;
- борги у справах про адміністративні правопорушення — +35% або +285 тис. боргiв.
Як відзначається, найбільші категорії за кількісним показником: заборгованість перед банками, компаніями і організаціями — 1 761 749 боргiв (27% вiд загального числа заборгованостей), стягнення коштів на користь держави — 1 629 505 боргiв (25%), а також штрафи за порушення ПДД — 1 327 440 боргiв (20%).
"Потрапляння до реєстру може накласти на боржника ряд обмежень, зокрема: заборона на виїзд з країни; блокування грошей на рахунках в банках та заборона відкривати нові рахунки; заборона на продаж і покупку авто та нерухомості; стягнення заборгованості з усіх офіційних доходів", — наголосили аналітики.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Що відомо
- В Україні 18 банків автоматично блокують рахунки громадян на вимогу державних та приватних виконавців.
- В Україні близько 400 тис. боржників без суду наклали арешт на рахунки та майно.
- В Україні з 6 липня запрацювали зміни до порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках. Міністерство юстиції пояснило, як саме працює нова система.
- У квітні 2021 року Нацбанк оновив свої положення щодо розкриття банківської таємниці.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!