Чернігівські стоматології у період карантину обмежили прийом: надаватимуть лише невідкладну допомогу

Чернігівські стоматології у період карантину обмежили прийом: надаватимуть лише невідкладну допомогу

Чернігівські стоматології у період карантину обмежили прийом: надаватимуть лише невідкладну допомогу оригінал

У Чернігівському міському стоматологічному центрі приймають останніх планових пацієнтів. Відзавтра медзаклад має обмежити роботу і надавати лише невідкладну стоматологічну допомогу, сказав головний лікар Іван Маслак. Нагадаємо, стоматологічні кабінети мають призупинити роботу на час карантину, до 3-го квітня, згідно з розпорядженням міського голови Чернігова Владислава Атрошенка.

Чернігівський міський стоматологічний центр. Відзавтра, каже його головний лікар Іван Маслак, вони обмежать прийом пацієнтів - працюватимуть в режимі надання невідкладної стоматологічної допомоги.

«За невідкладною допомогою звертаються, коли щось болить. Тому всі види стоматологічної допомоги ми будемо надавати – і хірургічну, і терапевтичну, і, якщо буде потреба, обов’язково можна звертатися, у нас поліклініка не закривається. Але планові роботи – це реставрації, косметичне протезування і всі інші – поки що, на період карантину, призупиняються», - каже Іван Маслак.

«Якщо залишились незакінчені роботи, ми ж не можемо людину без зубів залишити тільки тому, що ми не працюємо. Тому робота має бути закінченою, яка уже є в наявності. А нову роботу, якщо вона косметичного характеру, то будемо брати уже тільки після того, як закінчиться карантин. Зараз ми працюємо над урахуванням кількості людей, які залишаться на прийомі, а які підуть у відпустку у зв’язку з карантинними мірами».

Обмежити роботу стоматологічного центру треба, каже заступниця головного лікаря з медичної частини Людмила Трохименко.

«Стоматологія є таким підрозділом медицини, де тісний контакт пацієнта і лікаря, своя специфіка роботи. Робота на стоматологічному прийомі – це робота, як створює спеціальне поле, де є аерозоль, є вода, струмінь – це безпосередній, дуже тісний, дуже близький контакт пацієнта і лікарня. Саме тому карантинні заходи у нас дуже важливі і повинні бути своєчасні», - каже заступниця головного лікарня КНП «Чернігівський міський стоматологічний центр» Людмила Трохименко.

У стоматцентрі замовили спецодяг для лікарів. Сьогодні отримали першу партію – 6 костюмів.

«Це хірургічні кабінети, це операційна, де буде надаватися допомога, і, за необхідності, терапевтичні кабінети також. Це поки запобіжні заходи. Якщо доведеться працювати в режимі, то, звичайно, потреби будуть дуже високі», - каже Людмила Трохименко.

Пацієнти міського стоматологічного центру до введення карантину ставляться так.

Ірина Сєроштан: «Треба працювати в штатному режимі. Людина сюди звертається завжди з болем. Іноді вона не може оцінити наслідки того, що вона дома перетерпить або вона займеться самолікуванням».

Вадим Шкеда: «В принципі, правильно. Щоб менше між людьми було зіткнень».

Пані Надія: «От наприклад у мене пломба випала, мені ж треба її встановити, бо 2 тижні я буду мучитися. Тоді вона ж буде більше і більше робитися. Нехай ходять усі в масках. А приймати хворих повинні».

Без змін сьогодні працювала обласна стоматологічна поліклініка. Тут на вході усім міряють температуру.

Генеральний директор КНП «Чернігівська обласна стоматологічна поліклініка» Сергій Горбань розповідає: «Щодня, щогодини якісь нові папери приходять. Дивимось, коригуємо свою роботу, згідно з цими документами. На даний момент з управління постійно приходять папери щодо того, щоб ми дотримувались усіх вимог, які діють під час карантинного режиму. Поліклініка працює в штатному режимі. Поки ми в повному обсязі забезпечені засобами індивідуального захисту для працівників. Єдине що – рекомендуємо пацієнтам, які приходять до поліклініки, якщо це якісь планові втручання, то на період карантину бажано їх перенести. Невідкладну допомогу надаємо в повному обсязі, поліклініка працює у вказані години».

З минулої п’ятниці, розповів Сергій Горбань, кількість пацієнтів у лікарні знизилась.

«В 3-4 рази скоротилась кількість відвідувачів. Це видно навіть по коридорам – вони порожні».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди