Українські проєкти увійшли до лонглиста премії ArchDaily Building of the Year 2022

Українські проєкти увійшли до лонглиста премії ArchDaily Building of the Year 2022

Українські проєкти увійшли до лонглиста премії ArchDaily Building of the Year 2022 Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр"

Видання ArchDaily оприлюднило довгий список номінантів на архітектурну премію Building of the Year 2022. До лонглиста також увійшли українські проєкти.

Про це повідомляє "The Village-Україна" з посиланням на ArchDaily.

Як пише видання, три українські проєкти потрапили до номінації Best Applied Products. Зокрема це – House on Tatarka Hill у Києві (Drozdov & Partners), Bankhotel у Львові (KUDIN architects) і Radio Garage у Львові (студія архітектури та дизайну O. M. Shumelda).

До лонглиста премії також увійшли інсталяція "Дзеркальне поле" в Бабиному Яру і проєкти BalbekBureau та Makhno Studio.

Інсталяція "Дзеркальне поле" в Бабиному Яру в Києві

Інсталяція "Дзеркальне поле" змагатиметься в номінацї Cultural Architecture.

В основі інсталяції – символ Дерева життя. Колони, простріляні тисячами куль того ж калібру, що й кулі, від яких загинули люди у Бабиному Яру. Інсталяція працює в режимі 24/7, і вночі крізь кульові отвори проходить світло та звук пам’яті.

Для аудіоінсталяції було створено алгоритм перекладу імен загиблих на звук за принципом гематрії. Кожна буква в алфавіті івриту має своє число. Імена загиблих перекладаються в числа, які задають висоту звуку. Вони відтворюються електроакустичним органом. На цей фон накладаються композиції сучасних українських композиторів, а також Равеля, Шнітке, Шостаковича. Також звучать архівні аудіозаписи Києва, унікальні довоєнні пісні на ідиші, ритуальна біблійна музика, українські та ромські поминальні пісні тощо.

Ще один фрагмент аудіоінсталяції, розташований на Дорозі Скорботи й на площі біля пам'ятника "Менора". Ця аудіоінсталяція є джерелом звуків, що лунають з десятків динаміків, відтворюючи імена загиблих. Жіночі, чоловічі, дитячі голоси, які чутно з різних боків, створюють відчуття хору.

Інсталяція "Дзеркальне поле" у Бабиному Яру в КиєвіМеморіальний центр Голокосту "Бабин Яр"

Інсталяція "Дзеркальне поле" у Бабиному Яру в Києві

Тату-студія 6:19 Studio

Проєкт Balbek Bureau "Татустудія 6:19" номінований у категорії Interior Architecture.

Студія працює з грудня 2020 року на вулиці Волоській, на Подолі. Це салон київської тату-артистки та художниці Уляни Нєшевої, за дизайн якого відповідало Balbek Bureau.

До створення власної студії Нєшева упродовж 6 років працювала самостійно. Серед її клієнтів – ONUKA, Надя Дорофєєва, The Maneken, Світлана Лобода, Ірена Карпа.

Приміщення повністю перебудували. При оформленні зробили акцент на простих кольорах та використали прості матеріали: бетон, метал та цеглу. Вінтажні меблі привезли з Німеччини, Нідерландів та Швейцарії.

У студії є декілька функціональних зон: рецепшн, зона, де майстри набивають татуювання та чілрум, де майстри можуть відпочити між сеансами та малювати. Також є окрема гардеробна для клієнтів. Усі зони об'єднані великим бетонним столом неправильної форми: його створювали вручну.

Клієнтів зустрічає скульптура "Boy" авторства Христини Ридзель. Нєшева розповіла, що скульптуру побачила під час відвідування майстерні Ридзель та одразу зрозуміла, що вона має бути у "6:19". Вона називає артоб'єкт "душею" студії.

Проєкт Balbek Bureau "Татустудія 6:19"the-village.com.ua

Проєкт Balbek Bureau "Татустудія 6:19"

Mazanka Apartment

Проєкт Makhno Studio під назвою Mazanka Apartment буде змагатися в номінації Housing. Це двокімнатна квартира-студія, розташована на Печерську.

"Це квартира для молодої дівчини, яка переїхала жити окремо від батьків. Головним побажанням замовниці було переробити стандартне планування двокімнатного житла від забудовника на сучасну студію. Ми приєднали балкон до кухні, зробили два санвузли та розділили квартиру на дві зони: гостьову й спальну", – розповів архітектор Віктор Захарченко.

Проєкт квартири від Makhno Studio під назвою Mazanka Apartmentthe-village.com.ua

Проєкт квартири від Makhno Studio під назвою Mazanka Apartment

Основні кольори в помешканні – білий, молочний і сірий. На стінах – декоративна штукатурка в стилі хати-мазанки.

"Це елементи сучасного українського стилю. Окрім того, у цій квартирі немає типового зонування на гардеробну, передпокій чи коридор. У нас все плавно перетікає: кухня – у їдальню і вітальню, а потім у спальню", – зазначив архітектор.

До номінації Hospitality Architecture потрапив готельний комплекс Shelest Retreat від студії YoDezeen, що розташований на березі Київського моря у Вишгороді. Там є ресторан і басейн.

Готельний комплекс Shelest розпочав роботу в тестовому режимі на березі Київського моря, у Вишгороді в 2019 роціthe-village.com.ua

Готельний комплекс Shelest розпочав роботу в тестовому режимі на березі Київського моря, у Вишгороді в 2019 році

Також у номінації Hospitality Architecture буде змагатися MAD Bars House у Львові від YOD Group. Це заклад, що об’єднує 6 гастрономічних форматів. Серед них – два коктейльні бари, пивний і винний бари та м’ясний ресторан.

Заклад MAD Bars House у Львові об’єднує 6 гастрономічних форматівthe-village.com.ua

Заклад MAD Bars House у Львові об’єднує 6 гастрономічних форматів

Що відомо

  • Голосування за архітектурні проєкти триватиме до 9 лютого 2022 року. Проголосувати можна тут. За результатами голосування сформують шортліст, куди ввійдуть по п’ять проєктів у кожній номінації. Переможців оголосять 17 лютого 2022 року.
  • ArchDaily – архітектурне онлайн-видання, засноване у 2008 році, яке проводить щорічний конкурс серед світових архітектурних проєктів, що змагаються в 15 номінаціях. Переможців обирають читачі видання.

Читайте також:

12 найочікуваніших споруд 2022 року за версією видання Dezeen

Найкращою будівлею світу за версією RIBA 2021 стала сільська лікарня у Бангладеші

На європейську премію Міса ван дер Рое номінували 7 архітектурних проєктів, реалізованих у Києві

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад